11.9 C
Paris
Tuesday, May 30, 2023

در تجاوز جنایتکارانه پوتین به اوکراین، 15 میلیون بی خانمان، هزاران کشته و مجروح و بیش از 5میلیون پناهنده به کشورهای همسایه !

اما بونینو، از همبستگی با مجاهدین تا توافق با جمهوری اسلامی

emabonino

” اما بونینو” وزیر خارجه ایتالیا دیروز در راس هیئتی 20 نفره وارد تهران شد. او با روحانی، ظریف و لاریجانی دیدار و گفتگو کرد.
در چند سال گذشته ” اما بونینو” در سمت سابق خود یعنی رئیس وقت سنای ایتالیا از سیاستمدارانی بود که در برنامه ها و کنفرانس های مجاهدین شرکت داشت و از آنها حمایت میکرد. او بنا به گزارش رسانه های مجاهدین در دیداری با مریم رجوی ضرورت یک موضع قاطع در مقابل رژیم جمهوری اسلامی را تاکید کرده و حذف مجاهدین از لیست تروریستی را تبریک گفته بود. بونینو سال گذشته در گردهم آیی 23 ژوئن مجاهدین در پاریس خطاب به مریم رجوی گفت : ” مریم عزیز! درحین شنیدن سخنان شما، برایم مسلم شد و در اشتیاق و اراده‌ یی که در تک تک کلمات می‌دیدم و حس می‌کردم، هرچه بیشتر مطمئن شدم که اکنون زمان رهبری زنان بزرگ است. ”

امروز ” اما بونینو” در سمت وزیر خارجه ایتالیا در تغییری صد و هشتاد درجه ای با موضع گیری های قبلی خود، در دیدار با روحانی تاکید کرد : ایتالیا امیدوار است علاوه بر ارتقاء‌ تعاملات ایران با اروپا، بتواند در خصوص پرونده‌های منطقه‌ای همکاری‌های مشترکی با ایران داشته باشد،‌ چرا که به حل بحران سوریه و مسائل منطقه‌ای قائل به راه حل های سیاسی بوده و اعتقاد دارد جمهوری اسلامی ایران در این خصوص نقش بسیار مهمی را ایفا می‌کند.

از جمله ی “همکاری مشترک بر سر پرونده های منطقه ای” بوی مشکوکی به مشام میرسد! این پرونده های منطقه ای کدامند؟

این خانم یک نمونه از سیاستمدارانی است که با انرژی و هزینه های سرسام آور به حمایت از مجاهدین می پردازند و از پشت بلندگو در مراسم های مجاهدین  ” من یک اشرفی هستم ” را فریاد می زنند! ولی به محض اینکه ورق برمیگردد و در قدرت قرار می گیرند با دشمنان مجاهدین دست میدهند و اگر لازم باشد برای منافع خود، مجاهدین را به معامله خواهند گذاشت. آنها حتی بر خلاف تمام پرنسیب های خود حاضر میشوند چارقد و چادر به سر کنند و به ملاقات سردمداران ایران بشتابند.

حال باید دید که آیا مجاهدین ” اما بونینو ” را هم مزدور، خائن و مامور وزارت اطلاعات خطاب خواهند کرد یا در حق او تخفیف قائل خواهند شد!؟متاسفانه چنین دیدارهایی بار دیگر نشان می دهد که سیاست بر اساس منافع چهره عوض میکند. آنها که روی ملاقات های پر سر و صدا و پرهزینه با سیاستمداران غربی برای به بازی گرفته شدن در بازی قدرت حساب باز کرده اند. آب در هاون می کوبند. نیرویی که روی پشتوانه مردمی حساب باز نکند هرگز حتی از طرف قدرتهای جهانی به بازی گرفته نخواهد شد.
22 دسامبر2013
عاطفه اقبال – فیس بوک

 

 

 

AriaNews
AriaNewshttps://aria.ariairan.com/
اخبار اجتماعی، فرهنگی، ورزشی، اقتصادی، علمی از سراسر جهان در Aria News | آریا نیوز
آخرین خبرها
اخبار مرتبط