9 C
Paris
Sunday, February 5, 2023

در تجاوز جنایتکارانه پوتین به اوکراین، 15 میلیون بی خانمان، هزاران کشته و مجروح و بیش از 5میلیون پناهنده به کشورهای همسایه !

اقدام برای خروج سریع ساکنان لیبرتی !

 

zahra2

ماهااست که وضعیت عراق بحرانی است وروزانه با عملیات بمب گذاری وعملیات انتحاری کشته های بسیاری را ازمردم ستمدیده عراق می گیرد بویژه در چند هفته اخیرعراق در آتش و خون فرو رفته است و ناامنی وکشتار شهرها را فرا گرفته است ما خانواده ها که قربانیانی درفرقه مجاهدین درکمپ لیبرتی عراق داریم نسبت به شدت گرفتن وضعیت نا امنی وکشتار درشهرهای عراق بسیارآشفته شده ایم .بویژه اینکه سخنگوی رسمی وزارت حقوق بشرعراق درمصاحبه ای گفت:

شرایط عراق بسیار دشوار است و با چالش‌ها و معضلات تروریستی دست و پنجه نرم می‌کند، از این رو امکان دارد، عناصر گروهک مجاهدین خلق (منافقین) نیز مورد هدف قرار گیرند که در این صورت اوضاع دشوارتر و پیچیده‌تر شده و مسائل و مشکلات جدید ایجاد می‌شود.

نتیجه می گیریم با شدت گرفتن وضعیت امنیتی بهم ریخته عراق مجددا ساکنان لیبرتی مورد حمله واقع خواهند شد.

در همین رابطه باید سوال کرد چرا تیم مانیتورینگ سازمان ملل و کمیساریای عالی پناهندگان نیز از حضور در کمپ لیبرتی خودداری میکنند؟ مگرمسئولیت آنها خروج ساکنان لیبرتی ازعراق نیست ؟!!!. ! قتل عام وحشیانه ۵۲ نفر از ساکنان اشرف در ماه سپتامبر و حمله اخیر موشکی به کمپ لیبرتی، سناریوی قتل عام ساکنان لیبرتی را بسیارمحتمل کرده است..

همچنانکه خانم عاطفه اقبال بدرستی فراخوان دادند باید هر چه سریعتر و به هر شکل ممکن ساکنان لیبرتی را از عراق خارج کرد. خواست خروج از عراق را باید بعنوان اصلی ترین خواسته ودر راس تقاضاها قرار داد و برای آن یک بسیج بین المللی براه انداخت.

باید به رهبری فرقه مجاهدین گفت خونریزی وشکنجه وخیانت کافیست باید به مطرح نشدن خواسته خروج در اطلاعیه های هشدار دهنده مجاهدین معترض شد.اینکه رهبری فرقه اطلاعیه ی هشداری می دهد که مجاهدین به، ” حق سازندگی در لیبرتی!!، گسترش مساحت آن، دو لایه کردن سقف بنگالها و جلیقه های ایمنی، کلاه خود” وتمام موضوعات این چنینی اشاره شده ولی یک کلمه از خواسته و ضرورت خروج سریع از عراق، صحبت به میان نیامده است باید گفت این درشرایط فعلی عراق یعنی خیانت وجنایت .وهمچنان که خانم عاطفه اقبال گفتند گویا سقف ها و دیوارهای بتونی در اشرف و داشتن کلاه خود، جلیقه های ایمنی ساکنان و مساحت بزرگ آن مانع از کشتار فجیع ساکنان اشرف شد. اقدامات نمایشی – تبلیغاتی کافیست! بازی با جان انسانها کافیست! خانواده ها نگران جان فرزندانشان هستند. برای خروج ساکنان لیبرتی باید بصورت فوری اقدام کنیم

فردا دیر خواهد بود! این هشدار از طرف کسانی است که عزیزانشان چه بصورت خانواده یا دوست و هموطن در لیبرتی زندانی هستند. قبل از اینکه حمام خون دیگری براه بیفتد، آنرا باید جدی گرفت

ما از سازمان ملل، کمیساریای عالی پناهندگان و بویژه خانم ” جین هال لوت” مشاور ویژه دبیر کل سازمان ملل در امر انتقال ساکنان لیبرتی به جد می خواهیم که ساکنان لیبرتی را به فوریت از منطقه خطر خارج کنند. رونوشت به : – خانم جین هال لوت مشاور ویژه دبیر کل – دبیر کل سازمان ملل متحد – کمیساریای عالی پناهندگان در عراق

زهرا سادات میرباقری – سایت زنان

 

AriaNews
AriaNewshttps://aria.ariairan.com/
اخبار اجتماعی، فرهنگی، ورزشی، اقتصادی، علمی از سراسر جهان در Aria News | آریا نیوز
آخرین خبرها
اخبار مرتبط