15.7 C
Paris
Sunday, October 2, 2022

در تجاوز جنایتکارانه پوتین به اوکراین، 15 میلیون بی خانمان، هزاران کشته و مجروح و بیش از 5میلیون پناهنده به کشورهای همسایه !

اقامه دعوی ۱۹۶ عضو دموکرات کنگره آمریکا علیه دونالد ترامپ

بنا به گزارش روزنامه واشنگتن پست روز چهارشنبه ۱۴ ژوئن ۲۰۱۷ نزدیک به ۲۰۰ عضو دموکرات کنگره آمریکا علیه دونالد ترامپ، رئیس جمهوری ایالات متحده در یک دادگاه فدرال اقامه دعوی خواهند کرد.

این گروه از قانونگذاران آمریکایی مدعی هستند که دونالد ترامپ به واسطه فعالیت های تجاری خود با دریافت کمک های مالی از دولت های خارجی قانون اساسی آمریکا را نقض کرده است.

ریچارد بلومنتال، عضو دموکرات سنای آمریکا از ایالت کنتیکت که طراح اصلی این شکایتنامه است، تعداد امضاکنندگان را ۱۹۶ نفر اعلام کرد. رقمی که تاکنون بیشترین تعداد امضاکنندگان یک شکایت حقوقی از رئیس جمهوری آمریکا به شمار می آید. هیچ کدام از اعضای جمهوریخواه کنگره تاکنون این شکایتنامه را امضا نکرده اند.

روزنامه واشنگتن پست که موفق به مشاهده نسخه ای از این شکایتنامه ۳۷ صفحه ای شده نوشته است، اعضای دموکرات کنگره از نظر حقوقی به بندی از قانون اساسی ایالات متحده استناد کرده اند که براساس آن رئیس جمهوری این کشور پیش از دریافت هدایا و کمک های مالی از دولت های خارجی باید موافقت کنگره را جلب کند.

شاکیان همچنین با اشاره به عدم انتشار اظهارنامه های مالیاتی دونالد ترامپ مدعی هستند که میزان پرداخت ها به شرکت تجاری دونالد ترامپ (سازمان ترامپ) مشخص نیست.

AriaNews
AriaNewshttps://aria.ariairan.com/
اخبار اجتماعی، فرهنگی، ورزشی، اقتصادی، علمی از سراسر جهان در Aria News | آریا نیوز
آخرین خبرها
اخبار مرتبط