18 C
Paris
Tuesday, October 3, 2023

در تجاوز جنایتکارانه پوتین به اوکراین، 15 میلیون بی خانمان، هزاران کشته و مجروح و بیش از 5میلیون پناهنده به کشورهای همسایه !

افزایش آمار پناهجویان و مهاجران در خاورمیانه

به گزارش آریا نیوز، بر اساس گزارش مرکز تحقیقاتی پیو در آمریکا، بین سالهای ۲۰۰۵ تا ۲۰۱۵، شمار پناهجویان در خاورمیانه چهار برابر افزایش یافته و از ۵ میلیون به ۲۳ میلیون نفر رسیده است. این افزایش بیشتر نتیجه رودرروئی های کنونی در سه کشور سوریه، عراق و یمن است.
سازمان مهاجرت بین المللی، با چاپ این مطلب در بولتن خبری خود، می نویسد؛ در سال 2015، سوریه با بیش از هفت میلیون پناهجوی درون مرزی، با فاصله از کشورهای بعدی، در صدر فهرست قرار می گیرد.
عراق نیز با 4.7 میلیون بی سر پناه در داخل مرزهای این کشور در رده دوم قرار می گیرد.
اردن با حدود سه میلیون پناهجو و بی‌سرپناه روبروست که 22 درصد آن را پناهجویان سوری تشکیل می دهند. این پناهجویان از سال 2015 راهی این کشور شده اند و حدود بیش از دو میلیون نفر دیگر یا 76 درصد همه پناهجویان در این کشور را فلسطینیانی در برمی گیرند که از مدتها پیش در این کشور ساکن شده‌اند.
لبنان هم اکنون پناهگاه بیش از پنج میلیون بی سرپناه است که یک میلیون آنان را سوری‌ها و 500 هزار نفر از آنان را فلسطینیان تشکیل می دهند.
ترکیه و یمن در پایان سال 2015 میزبان حدود سه میلیون بی سر پناه بودند که به دلایل متفاوتی جابه‌جا شده اند.
پناهجویان ترکیه بیشتر سوری هستند که شمارشان از زمان آغاز جنگ داخلی در سوریه افزایش یافته است. در حالی که در یمن از هر ده بی سر پناه، نه نفر آنان پناهجوی درون مرزی هستند.
بدین ترتیب، پناهجویان با 38 درصد، اقلیتی مهم را نسبت به کل جمعیت در اردن، 39 درصد جمعیت در سوریه و 26 درصد جمعیت در لبنان را تشکیل می دهند.

AriaNews
AriaNewshttps://aria.ariairan.com/
اخبار اجتماعی، فرهنگی، ورزشی، اقتصادی، علمی از سراسر جهان در Aria News | آریا نیوز
آخرین خبرها
اخبار مرتبط