7.9 C
Paris
Tuesday, October 4, 2022

در تجاوز جنایتکارانه پوتین به اوکراین، 15 میلیون بی خانمان، هزاران کشته و مجروح و بیش از 5میلیون پناهنده به کشورهای همسایه !

افتتاح سالن نمایش باتاکلان پاریس با حضور استینگ خواننده جاز اهل انگلیس

بنا به گزارش خبرگزاری فرانسه و به نقل از آر.اف.ای، شنبه شب ١٢ نوامبر در پاریس، سالن کنسرت باتاکلان که سال گذشته مورد حملۀ تروریست‌های داعش قرار گرفت، بازگشایی خواهد شد. یک سال قبل، حملات تروریستی در ورزشگاه بزرگ حومۀ پاریس و سپس در مرکز شهر و همچنین در سالن باتاکلان ١٣٠ قربانی داشت. این حملات جامعۀ فرانسوی وهمینطور مردم سراسر جهان را بشدت تحت تاثیر قرار داد.

مهمان استثنایی شب افتتاح مجدد سالن باتاکلان، *استینگ هنرمند انگلیسی است که در حضور خانواده‌های قربانیان آواز خواهد خواند. یک سال قبل، ٩٠ نفر از تماشاگران کنسرت یک گروه راک آمریکایی در این سالن کشته شدند.

شب گذشته، جمعه ١١ نوامبر، در مراسم گشایش مسابقۀ فوتبال فرانسه-سوئد، هشتاد هزار تماشاگر حاضر در ورزشگاه به یاد قربانیان حملات تروریستی سال ٢٠١۵، یک دقیقه سکوت کردند.

مسئولیت حملات ١٣ نوامبر را داعش به عهده گرفت. این حملات خونبار، ١١ ماه پس از حملۀ تروریستی به دفتر مجلۀ شارلی هبدو رخ داد. مجموع این وقایع هولناک طی سال ٢٠١۵ جامعۀ فرانسوی و همچنین دل‌مشغولی‌های امنیتی دولت را سخت تحت تأثیر قرار داد.

اما سالن باتاکلان، یک سال بعد از فاجعه کاملاً نوسازی شده و همۀ بلیط‌های شب افتتاح را از مدت‌ها پیش فروخته است. حضور استینگ می‌تواند به تنهایی رویداد هنری قابل توجهی در پاریس محسوب شود.
او گفته است؛ براه افتادن دوبارۀ سالن باتاکلان خیلی مهم است. بعد از فجایعی که گذشت، این سالن باید دوباره همان میعادگاه خاص برای کنسرت‌ها باشد.
استینگ که ٦۵ سال دارد، خود برای افتتاح سالن داوطلب شده است.

قرار است که در فردای کنسرت یکشنبه ١٣ نوامبر، فرانسوا هولاند رئیس جمهور فرانسه و آن هیدالگو، شهردار پاریس، به دیدن همۀ محل‌های حملات پارسال بروند. آنان از ورزشگاه اِستاد دوُ فرانس، کافه‌ها و رستوران‌هایی که هدف تیراندازی قرار گرفتند و بالاخره در پایان از سالن باتاکلان دیدن خواهند کرد.

*گوردن متیو سونر -Gordon Matthew Thomas Sumner معروف به استینگ، خواننده راک و بلوز و جاز اهل انگلیس است که در دوم اکتبر ۱۹۵۱ در نیوکاسل به دنیا آمد.
او در سال ۱۹۷۷ گروه سه‌نفرهٔ پاپ-راک پلیس را به همراه اندی سامرزگیتاریست و استوارت کاپلند درامر بنیان گذاشت. استینگ در سال‌های پایانی دههٔ ۸۰ میلادی تقریباً فعالیت‌اش در گروه پلیس را متوقف کرد و از آن زمان به بعد آثارش را با نام خودش منتشر می‌کند. تا به امروز از آثار پلیس و استینگ بیش از ۱۰۰ میلیون نسخه به‌فروش رسیده‌است. استینگ تا به حال شانزده جایزه گرمی دریافت کرده‌است.
استینگ در جریان وقایع پس از انتخابات دهم ریاست جمهوری ایران، خواستار آزادی کیان تاجبخش و ۱۰۰ نفر دیگر از زندانیان سیاسی ایران شد.

AriaNews
AriaNewshttps://aria.ariairan.com/
اخبار اجتماعی، فرهنگی، ورزشی، اقتصادی، علمی از سراسر جهان در Aria News | آریا نیوز
آخرین خبرها
اخبار مرتبط