9 C
Paris
Saturday, February 4, 2023

در تجاوز جنایتکارانه پوتین به اوکراین، 15 میلیون بی خانمان، هزاران کشته و مجروح و بیش از 5میلیون پناهنده به کشورهای همسایه !

اعلام انصراف تیرانداز هندی از مسابقات آسیایی تهران

خانم هینا سیدو، از قهرمانان ورزش تیراندازی هند اعلام کرده است که به دلیل اجباری بودن حجاب در ایران در مسابقات آسیایی تیراندازی زنان در تهران شرکت نخواهد کرد.
خانم سیدو در توئیتر خود نوشته که یک فرد انقلابی نیست، اما به نظر او اجباری بودن حجاب برای ورزشکاران با روح ورزش در تضاد است.
او از انجمن ملی تیراندازی هند به دلیل احترام به عقایدش تشکر کرده و برای تیم هند در مسابقات تهران آرزوی موفقیت کرده است.
نهمین دوره از مسابقات آسیایی تیراندازی تفنگ بادی زنان از ۱۳ تا ۱۹ آذر ماه امسال در تهران برگزار می‌شود.
در اطلاعات و مقررات مربوط به این بازی‌ها در سایت رسمی کنفدراسیون تیراندازی آسیا آمده است که شرکت‌کنندگان در زمان سفر به ایران و شرکت در مسابقات باید به قواعد پوشش جمهوری اسلامی عمل کنند.
هینا سیدو به روزنامه تایمز آو ایندیا گفته است؛ شما دین خود را دارید و باید بگذارید من هم اعتقادات خودم را داشته باشم. اگر قرار باشد شما مرا مجبور به رعایت اعتقادات مذهبی خود کنید، من هم در این مسابقات شرکت نخواهم کرد.
حدود یک ماه پیش هم موضوع میزبانی ایران برای مسابقات شطرنج قهرمانی زنان جهان به دلیل اجباری بودن حجاب برای شرکت‌کنندگان خبرساز شد.
دو تن از دختران شرنج‌باز جهان اعلام کردند که حاضر نیستند پوشش اجباری داشته باشند و عده‌ای دیگر معتقد بودند که باید به تفاوت‌های فرهنگی احترام گذاشت.
در میان ایرانی‌ها هم این موضوع به بحثی داغ به ویژه در شبکه‌های اجتماعی تبدیل شد. مخالفان حجاب اجباری می‌گفتند جمهوری اسلامی نباید قوانین خود را به زنان ایرانی یا خارجی تحمیل کنند و ورزشکاران خارجی نباید به این اجبار تن بدهند.
اما در مقابل گروهی دیگر نتیجه این کار را منزوی شدن زنان ایرانی و از دست رفتن فرصت برای رشد ورزش آنها می‌دانستند.

AriaNews
AriaNewshttps://aria.ariairan.com/
اخبار اجتماعی، فرهنگی، ورزشی، اقتصادی، علمی از سراسر جهان در Aria News | آریا نیوز
آخرین خبرها
اخبار مرتبط