11.9 C
Paris
Tuesday, May 30, 2023

در تجاوز جنایتکارانه پوتین به اوکراین، 15 میلیون بی خانمان، هزاران کشته و مجروح و بیش از 5میلیون پناهنده به کشورهای همسایه !

احتمال آزادی زود هنگام نازنین زاغری

بنابه گزارش رسانه ها، وکیل نازنین زاغری که دوران محکومیت پنج ساله اش در ایران را سپری می کند می گوید موکلش واجد شرایط لازم برای آزادی زودهنگام تشخیص داده شده است.

ریچارد رتکلیف، همسر نازنین زاغری ضمن استقبال از این خبر اظهار داشت: «قطعا گام مثبتی است اما من کمی برای قضاوت در مورد میزان مثبت بودن آن محتاط هستم. وکیل نازنین روز گذشته با او دیدار کرده است و به گفته وکیل او در سامانه رایانه ای دستگاه قضایی [ایران] پرونده او در میان پرونده افراد واجد شرایط آزادی زودهنگام ثبت شده است. پیش از این تنها ختم دادرسی اش اعلام شده بود. این اتفاقی است که طی روزهای گذشته افتاده و خبر خیلی خوبی است.»

وی افزود: «حدس می زنم آزادی نازنین توسط دادستان به او ابلاغ نشده است و همچنان برخی امور اداری برای نهایی شدن آزادی او باید انجام گیرد. امیدواریم که او پیش از کریسمس آزاد شود اما خوب کریسمس چندان دور نیست اما این قطعا خبر خوبی تلقی می شود.»

بوریس جانسون، وزیر خارجه بریتانیا حدود ۱۰ روز پیش ضمن سفر به ایران با مقامات ایرانی در مورد وضعیت نازنین زاغری گفتگو کرده بود. جلسه رسیدگی به اتهامات جدید نازنین زاغری به دنبال سفر وزیر خارجه بریتانیا به تهران لغو شده بود.

نازنین زاغری که از کارکنان بنیاد تامسون رویترز است در ماه آوریل سال ۲۰۱۶ در فرودگاه تهران بازداشت شد. این شهروند ایرانی بریتانیایی در ماه سپتامبر سال ۲۰۱۶ (شهریور سال ۱۳۹۵) به پنج سال زندان محکوم شد. حکم نازنین زاغری در آوریل سال ۲۰۱۷ در دادگاه تجدیدنظر مورد تائید قرار گرفت.

بنا به قوانین ایران محکومان پس از سپری کردن نیمی از دوران محکومیت خود می توانند پیش از پایان دوران محکومیت خود و در صورتی که واجد شرایط تشخیص داده شوند از زندان آزاد شوند. امکان آزادی نازنین زاغری به دلایل «بشردوستانه» نیز وجود دارد.

AriaNews
AriaNewshttps://aria.ariairan.com/
اخبار اجتماعی، فرهنگی، ورزشی، اقتصادی، علمی از سراسر جهان در Aria News | آریا نیوز
آخرین خبرها
اخبار مرتبط