5.4 C
Paris
Friday, December 8, 2023

در تجاوز جنایتکارانه پوتین به اوکراین، 15 میلیون بی خانمان، هزاران کشته و مجروح و بیش از 5میلیون پناهنده به کشورهای همسایه !

اتحادیه اروپا: با یهودستیزی و نفرت‌پراکنی علیه مسلمانان مبارزه می‌کنیم

کمیسیون اروپا روز یکشنبه «احیای مجدد» اقدامات یهودستیزانه را پس از آغاز جنگ حماس و اسرائیل محکوم و برآورد کرد که «ترس بار دیگر زندگی یهودیانِ ساکن اروپا را فرا گرفته است.»

کمیسیون اتحادیه اروپا با انتشار بیانیه‌ای مطبوعاتی اعلام کرد: «افزایش حوادث یهودی‌ستیزانه در سراسر اروپا در روزهای اخیر به سطوح فوق‌العاده بالایی رسیده است که یادآور برخی از تاریک‌ترین دوره‌های تاریخ است.»

این بیانیه افزود: «در این برهه دشوار، اتحادیه اروپا در کنار جوامع یهودی خود می‌ایستد. ما این اقدامات نفرت‌انگیز را به شدیدترین وجه ممکن محکوم می‌کنیم. چرا که این برخوردها در تضاد کامل با ارزش‌های اساسی ما، شیوه زندگی ما و هر آن چیزی هستند که اتحادیه اروپا از آنها دفاع می‌کند.»

بازوی اجرایی اتحادیه اروپا تاکید کرد: :الگوی اروپایی مبتنی بر برابری و احترام کامل به حقوق بشر است. یهودی، مسلمان، مسیحی، هیچ کس نباید به دلیل مذهبی که دارد در ترس از اعمال تبعیض یا خشونت زندگی کند.»

کمیسیون اتحادیه اروپا با انتقاد از برچسب‌زنی‌ها، حملات، تظاهرات و هتک حرمت‌های صورت گرفته طی روزهای اخیر، رخداد حوادثی همچون پرتاب کوکتل‌های مولوتف به کنیسه‌ای در آلمان، ثبت برچسب‌های ستاره داوود بر ساختمان‌ها در فرانسه، هتک حرمت به قبرستان یهودیان در اتریش، حمله به فروشگاه‌ها و کنیسه‌های یهودیان در اسپانیا و سردادن شعارهای خصمانه علیه یهودیان در تظاهرات خیابانی به بهانه جنگ حماس و اسرائیل را جملگی محکوم کرد.

کمیسیون اروپا در بخش دیگری از بیانیه خود تاکید کرد: «ما توامان باید با این افزایش یهودستیزی و همچنین با افزایش نفرت‌پراکنی علیه مسلمانان که در هفته‌های اخیر شاهد آن بوده‌ایم و هیچکدام هم جایی در اروپا ندارد، مبارزه کنیم.»

بروکسل علاوه بر استراتژی خود علیه یهودی‌ستیزی که در سال ۲۰۲۱ به اجرا گذاشته شد، نظارت بر پلتفرم‌های اینترنتی را به منظور مقابله با انتشارسخنان نفرت‌انگیز یا اطلاعات نادرست علیه یهودیان را نیز تشدید کرده است.

یورونیوز

AriaNews
AriaNewshttps://aria.ariairan.com/
اخبار اجتماعی، فرهنگی، ورزشی، اقتصادی، علمی از سراسر جهان در Aria News | آریا نیوز
آخرین خبرها
اخبار مرتبط