26.5 C
Paris
Sunday, October 1, 2023

در تجاوز جنایتکارانه پوتین به اوکراین، 15 میلیون بی خانمان، هزاران کشته و مجروح و بیش از 5میلیون پناهنده به کشورهای همسایه !

آلمان کشوری که کودکان پناهجو ناپدید می شوند

سازمان آلمانی حمایت از کودکان خواستار تاسیس مرکزی اروپایی است که در آنجا اطلاعات دقیقی در باره کودکان پناهجویی که به تنهایی و بدون همراه به اروپا مهاجرت می‌کنند، جمع آوری و نگهداری شود.
هولگر هوفمن، رئیس هیئت مدیره سازمان آلمانی حمایت از کودکان در این باره در برلین گفت شمار کودکان پناهجوی زیر ۱۳ سالی که ناپدید شده‌اند هنوز به طور هشداردهنده‌ای بالاست.
پلیس آلمان اعلام کرده که در حال حاضر ۹۴۵ کودک زیر ۱۳ سال و ۵۵۰۲ جوان ۱۴ تا ۱۷ سال در فهرست ناپدیدشدگان قرار دارند.
هولگر هوفمن، رئیس هیئت مدیره سازمان آلمانی حمایت از کودکان، در این باره می‌گوید: «در حالی که شمار جوانان پناهجوی گم شده کاهش یافته، هم زمان بر کودکان زیر ۱۳ سالی که ناپدید شده‌اند افزوده شده است.
هولگر هوفمن بر این نظر است که باید به دنبال این کودکان گشت و آنها را پیدا کرد، زیرا خطر افتادن این کودکان در دامن گروه‌های خلافکار بسیار است. مهم‌ترین عامل این خطر نبود خویشاوندان این کودکان در اروپا و نبود مراقبت از این کودکان است.
رئیس هیئت مدیره سازمان آلمانی حمایت از کودکان خواستار همکاری بهتر پلیس و نهادهای آلمانی است که در رابطه با کودکان و جوانان فعال هستند شد؛ نهادهایی چون سازمان‌های امدادگر کودکان در آلمان یا صلیب سرخ این کشور.
آقای هوفمن بر این نظر است که مهم‌ترین مسئولیت در این رابطه در دست ادارات پلیس در آلمان است. این ادارات باید در ارتباط با هر کودک ناپدیدشده به شدت مراقب باشند و اهمیتی ندهند که این کودکان از آلمان یا از کشور دیگری هستند.
موضوع کودکان و جوانان پناهجوی ناپدید شده مدت‌هاست مطرح است و نگرانی بسیاری را برانگیخته است. بسیاری بر این نظرند که ثبت نام‌های متعدد پناهجویان با نام‌های مختلف در شهرهای متفاوت یکی از دلایل ناپدید شدن کودکان پناهجو در آلمان می‌تواند باشد.
بعضی نیز می‌گویند کودکان پناهجو می‌کوشند به کشوری که در آنجا یکی از خویشاوندان‌شان زندگی می‌کند بروند و همان‌جا زندگی کنند و معمولا این اقدام مخفیانه انجام می‌شود.

AriaNews
AriaNewshttps://aria.ariairan.com/
اخبار اجتماعی، فرهنگی، ورزشی، اقتصادی، علمی از سراسر جهان در Aria News | آریا نیوز
آخرین خبرها
اخبار مرتبط