16.9 C
Paris
Monday, May 16, 2022

در تجاوز جنایتکارانه پوتین به اوکراین، 15 میلیون بی خانمان، هزاران کشته و مجروح و بیش از 5میلیون پناهنده به کشورهای همسایه !

آشنایی مختصر با مفقودین پادگان اشرف و طرح چند سئوال

MEK disappeared persons-ashraf-iraq-sep2013

درگیری های روز یکشنبه یکم سپتامبر 2013 برابر با دهم شهریور ماه 1392 پادگان اشرف، 52 کشته و 7 مفقود برجای گذاشت.از آن روز تا کنون،تظاهرات،اعتصاب غذا و جستجوی افراد گم شده مجاهدین ادامه دارد، ولی به نتیجه مطلوبی نرسیده است.ده ها اطلاعیه،ملاقات،مصاحبه و لیست بلندی از اعلام حمایت های حامیان گروه رجوی در گوشه و کنار جهان نیز نتوانسته است مددی به این موضوع برساند.

شخصا تمایل دارم این افراد زنده باشند و صحیح و سالم در فرداهای روزی خوش یمن به آنچه در سازمان مجاهدین انجام داده اند،پاسخ بدهند.بگویند؛ چه مسئولیت هایی داشته اند؟ طراحی چه عملیات هایی را بعهده گرفته و فرمانده کدامیک از جنگ های مرزی یا داخلی ایران بوده اند؟ از چه کسی فرمان پذیرفته و بر چه کسانی فرمان می راندند؟  شخصا در کدام عملیات ها حضور پیدا کرده، و در کشتن ایرانیان و به کشتن دادن اعضای مجاهدین چه نقش تاثیر گذاری داشته اند؟

تصویر و کارنامه ای که گروه رجوی از آنان ارائه می دهد، در مسیر مشخصی بوده و برای تامین اهداف مجاهدین در عراق می باشد.راه و روشی تکراری برای قهرمان سازی های کاذب.مسیری برای قربانی کردن و تجلیل از قربانی! فارغ از این مسئله حتما خیلی ها مانند من در این فکر بوده اند که،آن ها چه کسانی هستند؟ قبل از آنکه برای پیدا شدن یا نشدنشان حرفی د اشته باشم، مهم این بود که آنها را بشناسم.اگر در پادگان اشرف زندگی کرده بودم،حتما آن ها را می شناختم.سراغ تعدادی از جداشده ها رفتم و این گفتار خلاصه با استفاده از مطالب و اسناد ارائه شده آنان تکمیل گردید.

1.فاطمه طهوری

حتما «عملیات چلچراغ» مجاهدین را شنیده اید.برای اولین بار در تاریخ سازمان مجاهدین،عملیات فتح شهر مهران به یک زن واگذار شد.مجاهدین طی اطلاعیه در این باره نوشته بودند؛” نبرد چلچراغ با شرکت 22تيپ رزمی و پشتيبانی ارتش آزاديبخش در جبهه يی به طول 50کيلومتر و عمق 20کيلومتر، در منطقه حومه مهران صورت گرفت و ضمن تصرف شهر مهران و مراکز فرماندهی لشکر 16زرهی قزوين و،لشکر 11 موسوم به اميرالمؤمنين و تيپ مستقل موسوم به قائم ياسوج سپاه پاسداران، اين قوای سرکوبگر را با قرارگاهها، مراکز، استحکامات، تسليحات و تجهيزاتشان از دور خارج کرد.
در اين نبرد، غنائمی شامل انواع تانک و توپخانه و جنگ افزارهای سنگين و نيمه سنگين نصيب ارتش آزاديبخش شد. همچنين1500تن از نيروهای رژيم، خود را به ارتش آزاديبخش تسليم کردند.
درميان اسيران، تعدادی از فرماندهان نظامی لشکرهای دشمن نيز ديده می شدند.. 

فاطمه طهوری از طرف مسعود و مریم رجوی،مسئول و فرمانده این عملیات بود.علاوه بر این خانم طهوری از اعضای ارشد شورای رهبری مجاهدین بود که در تصمیم گیری های نظامی اثر گذار بوده و در بسیاری عملیات ها نقش طراحی و فرماندهی صحنه را بعهده داشت.او علاوه بر عملیات فروغ جاویدان ،در عملیات های سال 1370 که به کردکشی معرف شده اند نیز شرکت فعال داشته و از فرماندهان صحنه بود.او در کنار بسیاری دیگر از فرماندهان مجاهدین،در پرورش تیم های ترور و اعزام آنها به ایران نقش موثری داشته و برخی از ترورهای داخل ایران را از پادگان اشرف هدایت و فرماندهی نموده است.

radjavi_all
ردیف اول از سمت راست؛ محسن نیکنامی ، مهوش سپهری ، مریم قجر عضدانلو و مسعود رجوی

2.محسن نیکنامی

او از فرماندهان نظامی طراز اول رجوی بوده که در تمامی جهات خدمات زیادی را جهت پیشبرد ماشین نظامی و ترور مجاهدین در عراق و ایران ایفا نموده است.در ترورهای خیابانی سال 1360،فرماندهی و هدایت تیم های عملیاتی از خرداد سال 1360  تا سال 1382،معاون در طراحی ترور صیاد شیرازی و لاجوردی ،شرکت فعال در عملیات های بزرگ مرزی،آموزش و هدایت واحد های ترور به داخل ایران،آموزش واحد های زرهی و طراحی عملیات های رزمی،معاونت ابراهیم ذاکری (ضد اطلاعات) و از اولین مسئولین انقلاب ایدئولوژیک و انقلاب دهنده افراد،از فرماندهان پیشتیبانی رزمی،یکی از مسئولان مجاهدین در ارتباط با ارتش و ضد اطلاعات صدام حسین،یکی از فرماندهان اطلاعات،بازجو و یکی از برخورد کنندگان با افراد ناراضی درون مجاهدین ، و از مسئولین اطلاعات سازمان که به همراه حسن نظام الملکی نقش فعالی در شیطان سازی و پرونده سازی برای افراد معترض و جدایی خواه داشته است.

3.صدیقه ابراهیم پور

او از زنان ردیف اول شورای رهبری مجاهدین بوده که بعنوان فرمانده در تمامی عملیات های مرزی و داخل ایران نقش فعالی داشت.یکان های تحت مسئولیت او در عملیات های زیادی شرکت داشته و از فرماندهان اعزام واحد های ترور به داخل ایران بود.

4.لیلا نباهت

از زنان ردیف دوم شورای رهبری و نزدیک به دو دهه مسئول پشتیبانی زرهی سازمان مجاهدین بود.او در طراحی عملیات های پشتیبانی زرهی و ساخت و ساز ابزار،سلاح و تجهیزات واحد های ترور اعزامی به ایران نقش موثری داشت.مسئول اول پشتیبانی تمامی خودروها و زرهی های سازمان مجاهدین بوده و ارتباط فعالی با ارتش صدام حسین برای دریافت پول یا تجهیزات سهمیه بندی شده داشت.

5.فاطمه سخایی

از زنان شورای رهبری مجاهدین بود که در دفتر مریم رجوی کار می کرد.او علاوه بر کارهای اداری از مسئولین محافظ مریم و مسعود رجوی بود.

6.محبوبه لشگری

یکی از فرماندهان برجسته مجاهدین،عضو طراز اول شورای رهبری و از زنان کاملا نظامی سازمان بود.چند لشکر تحت مسئولیت اش بود و در بسیاری از عملیات های مرزی و داخل ایران شرکت داشت.واحد های عملیاتی که او تربیت نموده و برای ترور به داخل ایران اعزام نموده بود، او را در زمره موفق ترین و محبوب ترین زنان نزدیک به مسعود و مریم رجوی قرار داده بود.او مدتی نیز از مسئولین دفتر و گروه حفاظت مریم و مسعود رجوی بود.

7.وجیهه کربلایی

از زنان خشن شورای رهبری و بسیار نزدیک به مسعود و مریم رجوی بود که در برخورد با اعضای ناراضی و حتی عراقی ها رفتاری خشن تر از دیگران از خود نشان می داد.علاوه بر اینکه خصوصیات یک فرمانده طراز اول نظامی را داشت،تقریبا جزو نزدیک ترین افراد ایدئولوژیک به مریم و مسعود رجوی بود.نزدیک به دو دهه از مسئولین حفاظت و امنیت رهبری سازمان بوده و تقریبا در همه جا آنها را همراهی می نمود.همچنین او در عملیات های بزرگ مجاهدین شرکت داشته و برای دوره ای چند یکان نظامی – زرهی نیز تحت مسئولیت او قرار داشت.مدتی نیز ازمسئولین امنیت و ضد اطلاعات سازمان مجاهدین بود.

مجاهدین در انعکاسات وقایع اخیر پادگان اشرف،اینطور تلقین نمودند که گویا مسعود رجوی در پادگان اشرف حضور داشته و این افراد جزو لشکر فدایی مسعود رجوی بوده اند.جدا از راست یا دروغ بودن موضوع،باید گفت که طبعا لشگر فدایی 101 نفره با فرمانده حاضر یا غایب اش می تواند تکمیل شده و عنوان « لشگر فدایی 102 » را حمل نماید.از طرفی مسعود رجوی در پیام اخیر خود گفته است که یک روز قبل از این واقعه از تحرکات و احتمال عملیات در پادگان اشرف اطلاع داشته است.

چند سئوال قابل طرح؛

با توجه به اخبار واصله و آمادگی رهبری و اعضای بلند پایه سازمان،چرا مانع از درگیری و کشتار 52 نفر نشده اند؟

بر اساس عکس ها و فیلم های منتشر شده از طرف مجاهدین،در کنار اجسادی که جلیقه  و کلاهخود ضد گلوله داشته اند،تعدادی وسایل تنظیف اسلحه وجود دارد.آیا مجاهدین مسلح بوده و به مهاجمان تیراندازی نموده اند؟

در فیلم های منتشر شده 5 تا 6 مهاجم اسلحه بدست را نشان می دهد که از یک خاکریز وارد پادگان اشرف می شوند.چگونه 5 نفر می تواند 52 نفر را دستگیر نموده،اکثر آنها را دستبند زده و اعدام نماید و 7 تن را نیز سوار مینی بوس کرده و با خود ببرند،در حالیکه مجاهدین در صحنه بیش از 100 نفر بوده اند؟

یا چرا افراد مفقود شده که بطور دائمی هر کدام 2 عدد قرص سیانور برای مرگ یا شهادت در چنین صحنه هایی با خود حمل می کرده اند،از آنها استفاده ننموده و بصورت زنده مفقود یا دستگیر شده اند؟

البته مجاهدین تلاش می کنند به تحمیق کردن صورت مسئله پرداخته و اذهان را مغشوش نمایند.علت اصلی افرادی که در پادگان اشرف جاخوش کرده و حاضر به تکان خوردن نبودند، ردیفی از فرماندهان برجسته نظامی – امنیتی سازمان مجاهدین بود که شاکی خصوصی داشته،تحت تعقیب بوده وعامل بسیاری از عملیات های تروریستی و امنیتی در داخل ایران و عراق بوده اند. مسئله ای که رجوی از دسترسی دیگران به آنان می ترسید و از انتقال شان به کمپ لیبرتی واهمه داشت!

7 اکتبر 2013

محمد علوی

AriaNews
AriaNewshttps://aria.ariairan.com/
اخبار اجتماعی، فرهنگی، ورزشی، اقتصادی، علمی از سراسر جهان در Aria News | آریا نیوز
آخرین خبرها
اخبار مرتبط