20.6 C
Paris
Friday, June 2, 2023

در تجاوز جنایتکارانه پوتین به اوکراین، 15 میلیون بی خانمان، هزاران کشته و مجروح و بیش از 5میلیون پناهنده به کشورهای همسایه !

آزادی یاشار سلطانی سردبیر سایت معماری نیوز

بنابه گزارش خبرگزاری ها، دادستان تهران اعلام کرده است، یاشار سلطانی سردبیر سایت معماری نیوز، آزاد شده است. معماری نیوز رسانه‌ای بود که مدارکی درباره تخلفات شهرداری تهران در واگذاری املاک منتشر کرد.
معماری‌نیوز از جمله تصویری از یک نامه سازمان بازرسی را منتشر کرد که در آن شهرداری تهران به ارتشا، اختلاس و کلاهبرداری و تضییع اموال عمومی به مبلغ ٢٢٠٠ میلیارد تومان متهم شده بود.
پس از انتشار این مدارک اعلام شد که محمدباقر قالیباف و مهدی چمران، شهردار و رئیس شورای شهر تهران، از یاشار سلطانی شکایت کرده‌اند. هرچند این دو بعدا مدعی شدند که از آقای سلطانی شکایتی نکرده‌اند.
آقای سلطانی ۲۷ شهریور به دادسرای فرهنگ و رسانه احضار شد و از آن جا که وثیقه ۲۰۰ میلیون تومانی تعیین شده را نداشت بازداشت شد.
بازداشت یاشار سلطانی به طور کم سابقه‌ای با واکنش افکار عمومی در ایران مواجه شد و چهره‌ها، رسانه‌ها و افراد از طیف‌های مختلف، از جمله از میان محافظه‌کاران، به حمایت از او پرداختند و به بازداشتش اعتراض کردند.
بعد از این واکنش‌ها دادستان کل ایران در مصاحبه‌ تلویزیونی گفت که تخلف قطعی شهرداری تهران در واگذاری املاک به ۴۵ نفر ثابت شده است. محمدباقر قالیباف، شهردار تهران، می‌گوید از این تخلف‌ها اطلاعی نداشته است.
عباس جعفری دولت آبادی چند روز پیش درباره وضعیت یاشار سلطانی گفته بود؛ اقدام متهم در پس پرده‌ مبارزه با فساد، در پی پیروزی یک جریان خاص سیاسی در شورای شهر تهران بوده است.
افشاگری سایت معماری نیوز درباره تخلفات شهرداری تهران در واگذاری املاک مدتی پس از رسوایی حقوق‌های بالای مدیران دولتی انجام شد.
بر اساس گزارش‌ سازمان شفافیت بین‌المللی از شاخص تلقی از فساد در سال ٢٠١۵، ایران یکی از اقتصادهای فاسد جهان است و در میان ۱۶۷ کشور بررسی‌شده رتبه ۱۳۰ را دارد.
در سال‌های اخیر چند مورد فساد مالی عظیم در ایران افشا شده است.

AriaNews
AriaNewshttps://aria.ariairan.com/
اخبار اجتماعی، فرهنگی، ورزشی، اقتصادی، علمی از سراسر جهان در Aria News | آریا نیوز
آخرین خبرها
اخبار مرتبط