14.7 C
Paris
Thursday, March 23, 2023

در تجاوز جنایتکارانه پوتین به اوکراین، 15 میلیون بی خانمان، هزاران کشته و مجروح و بیش از 5میلیون پناهنده به کشورهای همسایه !

شهردار سن دیگو؛ پول‌های دریافتی از مجاهدین را برمی‌گردانم

bob_mek_pmoi

شهردار سن‌دیگو اعلام کرد که هزینه سفر ماه گذشته‌اش به پاریس را که برای شرکت در تجمع مجاهدین بوده، از جیب خود به این گروهک پس خواهد داد.

باب فیلنر که به خاطر حضور در تجمع مجاهدین در ویلپنت پاریس تحت فشارهای داخلی قرار داشت با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که تمام هزینه‌های سفر خود را به این گروه پس خواهد داد.

فیلنر در متن بیانیه خود تصریح کرد: من متوجه شدم که اظهارات سازمان OIAC مبنی بر غیرانتفاعی بودن آن صحیح نبوده است.

وی با بیان این مطلب افزود که به همین خاطر تمام هزینه‌هایی که این سازمان برای شرکت او در تجمع مجاهدین در ویلپنت پاریس پرداخت کرده که حدود ۱۰ هزار دلار بوده را به آن‌ها پس خواهد داد.

مسئولان آمریکایی مجاز به دریافت هدایایی بیش از ۴۴۰ دلار نیستند، ولی می‌توانند از سازمان‌های غیرانتفاعی بیش از این مقدار را هم دریافت کنند. به همین خاطر سازمان مجاهدین با تشکیل سازمان‌های مختلف در قالب سازمان‌های غیرانتفاعی مردم نهاد و خیریه اقدام به دعوت از شخصیت‌های مختلف می‌کند و هزینه‌ سفر آن‌ها را علاوه بر هدایایی برای سخنرانان، تمام و کمال می‌پردازد.

یکی از این سازمان‌های پوششی مجاهدین، سازمانی موسوم به جوامع آمریکایی‌های ایرانی‌تبار (OIAC) است که اقدام به دعوت از افرادی مثل شهردار سن‌دیگو می‌کند و هزینه سفر آن‌ها را می‌پردازد.

با وجود این که شهردار سن‌دیگو حاضر شده هزینه‌های سفرش را به مجاهدین برگرداند ولی انتقادات داخلی به وی هم‌چنان ادامه دارد. یکی از این انتقادات ناشی از ارسال یک تیم حفاظتی برای حفاظت از او در پاریس بوده که بیش از ۲۰ هزار دلار از جیب مالیات دهندگان هزینه برداشته است.

 

 

AriaNews
AriaNewshttps://aria.ariairan.com/
اخبار اجتماعی، فرهنگی، ورزشی، اقتصادی، علمی از سراسر جهان در Aria News | آریا نیوز
آخرین خبرها
اخبار مرتبط