15.7 C
Paris
Sunday, October 2, 2022

در تجاوز جنایتکارانه پوتین به اوکراین، 15 میلیون بی خانمان، هزاران کشته و مجروح و بیش از 5میلیون پناهنده به کشورهای همسایه !

کوتاه با خانم همت آبادی؛ واقعا باور خودتان می شود؟!

Nrajavi

خورشید به این دلیل خورشید است که هیچ کس برای اثبات اش به دلیل و قسم و آیه متوسل نمی شود.

خانم ناهید همت آبادی در مطلبی یکسره ستایش آمیز درباره رجوی وی را در ردیف حضرت عیسی و امام حسین جانمایی کرده و در ادامه نوشته است:

“من نیز اگر جرأت نمی کنم تا آن که را دلم می خواهد با واژه-های مرسوم تعریف و تصویر نمایم، نه از بابت رودربایستی ست که از رنجیدگی خاطر او از این امر دارم، بلکه بیشتر شأن یکتاپرستی، سهم سخاوت آرمانی و شهامت بی شباهت او را شایسته بیان در قالب کلام و الفاظ متداول نمی دانم و برای همین ناگزیر او را به سادگی تمام در معصومیت سیاوش، سخاوت مسیح و آزادگی حسین تصویر می کنم که قدیس وار رهرو فروتن و بی ادعای این هر سه سمبل است …”

کاش خانم همت آبادی دل نگران رنجیده شدن رجوی از مقام اهدایی قدیس واری که به ایشان اهداء می کند نمی شد. برای نگارنده عجیب است که ایشان نداند پیشتر آقای رجوی در نشست های موسوم به امام زمان خود را نه تنها در مقام آن قدیسان گذشته که در جایگاه و مقام ناجی قدسی آینده بشریت یعنی امام زمان نیز معرفی و تثبیت کرده است! این که خانم همت آبادی واقعا ندانند که آقای رجوی از این بذل و بخشش های کیلویی نه تنها رنجیده نمی شوند و اینکه ایشان ندانند پیش از ایشان چه بسا خود رجوی و اجیر شدگان و مریدان بی جیره و مواجب و با جیره و مواجب چنان مقام هایی برای رجوی قائل شده، بسیار دور از ذهن و دشوار است! به این دلیل ساده که اصل و اساس مخالفین رجوی با او از این جهت است که او از چنان جایگاه و مقامی رهبری انقلاب دمکراتیک خلق ایران را امر و نهی می کند؛ در مقامی که حتی پیام آوران خدا هم چنین داعیه ای نداشتند. اما ایشان با صراحت و اعتماد به نفس قدسی وار هرگونه تعیّن به پایین تر از خود را تاب نمی آورد. واقع امر این است که اگر چنین ادعاهایی از جانب یک مرید تشکیلاتی رجوی بیان می شد، چندان ایرادی نبود، اما چنین بیانی از جانب کسی که از اساس به مذهب و دین و متافیزیک اعتقادی ندارد باعث شگفتی است. این در حالی است که مخالفان رجوی بیشترشان متشرع و دین باور هستند و حداقل خیلی بیشتر از ایشان بار معنایی کلمات را متوجه می شوند. مضاف بر این که تاکنون کمتر شاهد بوده ایم همان مریدان تشکیلاتی و دست آموز رجوی هم تا این اندازه بصراحه و بی گدار جرات طرح اینگونه چرندیات را به خود بدهند.

اشکالی ندارد خانم همت آبادی می توانند تا هر کجا لازم می بینند از رجوی ستایش کنند، با هر مصلح و پیامبر و قدیسی که می خواهند مقایسه کنند، اما اصرار نداشته باشند بقبولانند رجوی از بابت این پیش کش ها رنجیده خاطر می شوند. و همچنین اصرار نداشته باشند باور کنیم ایشان مثلا از نشست های موسوم به امام زمان و ادعای تلویحی رجوی و آشکار مریدان اش مبنی بر ارتباط داشتن با امام زمان و اینکه ایشان همانا خود امام منتظر هستند بی اطلاع باشند. خانم همت آبادی هر چه باشد شما عضو شورای ملی مقاومت هستید. یعنی اینکه حداقل گرایشات ایدئولوژیکی از جنس مذهبی و دینی ندارید. با فرض داشتن گرایشات ایدئولوژیکی از جنس و بوی چپ هم شایسته شما نیست اینگونه آب به ارتجاعی بریزید که فردا روز نتوانید به هیچ روی ماست مالی کنید! حداقل اش اینکه شما می توانید برای اسطوره سازی رجوی از الگوهای زمینی و نه الزاما آسمانی و معصومین مایه بگذارید؛ این طوری حداقل بخشی از پرستیژ و پرنسیب های روشنفکری خود را برای روز مبادا کنار می گذارید؛ ضمن این که مایه گذاشتن از سیاوش هم بالاخره در دنیای روشنفکری امروز بی هزینه نیست. سیاوش و عیسی و امام حسین … اوه اوه خانم همت آبادی واقعا باور خودتان می شود این ادعاها بر قلم شما جاری شده باشد.

خانم عزیز، ارادت و نمک شناسی و قدردانی و کوچک نفسی صفات خوب و پسندیده است اما تا جایی که عزت نفس آدم به تاراج نرود. شما را به همان عیسی و امام حسین اگر باورشان دارید اینقدر خودتان را خار و خفیف و حقیر نکنید. خورشید به این دلیل خورشید است که هیچکس برای اثبات اش به دلیل و قسم و آیه متوسل نمی شود. عیسی برای این عیسی است که برای اثبات اش به مداحی نیاز نمی شود، این مردم امام حسین را برای این پاس نمی دارند که شما قدیس می شناسید؛ اینها قائم به ذات هستند. بگذارید این نشانه ها و بارقه های امید به رهایی و آزادی برای مردم همچنان قائم به ذات بمانند. نخواهید با توهم ردای آنها را بر قواره های بی مقدار گز کنید. مگر این که از اساس نیتی جز آلوده کردن قدیسان در سر نداشته باشید.

با احترام برای استاد عالیوند که می توانست تا پایان عمر به معنای واقعی هنرمند بماند.

و با امید به اینکه حداقل شما برای واژه ها و نام ها به اندازه یک هنرمند واقعی ارزش و حرمت قائل شوید

۵ اوت 2013

بهار ایرانی 

 

AriaNews
AriaNewshttps://aria.ariairan.com/
اخبار اجتماعی، فرهنگی، ورزشی، اقتصادی، علمی از سراسر جهان در Aria News | آریا نیوز
آخرین خبرها
اخبار مرتبط