26.3 C
Paris
Monday, August 15, 2022

در تجاوز جنایتکارانه پوتین به اوکراین، 15 میلیون بی خانمان، هزاران کشته و مجروح و بیش از 5میلیون پناهنده به کشورهای همسایه !

کشته شدن دو تن از اعضای مجاهدین خلق در درگیری های سوریه

radjavi_pmoi_iraq_terrorism

یکی از اعضای مجاهدین خلق که با فرار از این گروه موفق شده است از سوریه خارج شود میگوید دو تن از اعضای مجاهدین خلق در درگیری های سوریه کشته شده اند. آنها شهروندان کشورهای دانمارک و سوئد بوده اند که از طریق هوایی به استانبول و سپس بصورت زمینی به سوریه فرستاده شده اند.

 

کشته شدن دو تن از اعضای ساکن غرب مجاهدین خلق (فرقه رجوی) در درگیری های سوریه

یکی از اعضای مجاهدین خلق که با فرار از این گروه موفق شده است از سوریه خارج شود میگوید دو تن از اعضای مجاهدین خلق در درگیری های سوریه کشته شده اند. آنها شهروندان کشورهای دانمارک و سوئد بوده اند که از طریق هوایی به استانبول و سپس بصورت زمینی به سوریه فرستاده شده اند.

ما البته قبلا از حضور علنی مجاهدین خلق در سوریه و “قرارگاه حنیف” (با نام مستعار “بیمارستان”) مطلع بودیم ولی این عضو جدا شده میگوید در این کمپ افرادی در کنار مجاهدین فعالیت می کنند که نه فارسی میدانند و نه عربی و فقط به زبان انگلیسی صحبت می کنند. این البته خبر جدیدی برای ما است چرا که اگر چه مجاهدین خلق قبلا به همکاری مستقیم با ارتش آزاد سوریه اقرار کرده کرده اند ولی هیچ گاه شرکت مستقیم در عملیات نظامی تروریستی در این کشور را بر عهده نگرفته بودند.

رابطه این گروه با ارتش آزاد سوریه عمدتا از طریق مرز اردن و با همکاری بقایای حزب بعث عراق (شاخه عزت ابراهیم) در این کشور است. حزب بعث (شاخه عزت ابراهیم) البته این روزها همکاری نزدیکی با کشورها غربی دارد و رابطه اش با غرب به مراتب گرم تر از رابطه دولت عراق با امریکا و دوستانش در خاورمیانه است.

رهبران مجاهدین خلق و ارتش آزاد سوریه در ماههای اخیر بصورت علنی در پاریس و پایتخت های دیگر کشورهای غربی ملاقات و کنفرانس داشته اند و بنابر اطلاعیه های خودشان رابطه ای نزدیک و استراتژیک دارند. ولی استفاده از کشور ترکیه و بخصوص استفاده از شهروندان کشورهای اروپایی برای شرکت در عملیات نظامی در خطوط مقدم درگیری ( جایی که این دو عضو مجاهدین خلق توسط ارتش سوریه کشته شده اند) تحولی جدید است.

مشخص نیست که اعزام نیروی اروپایی از طریق ترکیه به خطوط مقدم در سوریه کار مستقیم خود مجاهدین بوده یا این مسئله توسط استفاده کنندگان از این نیروی مزدور به آنها دیکته شده است ولی بنظر میرسد که اگر این کار دیکته ولینعمتان جدید این نیروی مزدور بود باشد چرا از همان مسیر مشخصی که تا بحال استفاده می شده (اردن و سیستم بقایای حزب بعث عراق در اردن) استفاده نکرده اند و بصورت مخفی از طریق ترکیه اعزام شده اند؟

در هر صورت آنچه که مشخص است این است که مقامات مسئول حفاظت و امنیت داخلی کشورهای غربی مسلما از این که شهروندانشان بدون اطلاع آنها و مخفیانه به سوریه رفته و در کنار القاعده و مجاهدین خلق تعلیم دیده و مجددا به کشورهای اروپایی/امریکایی برگردند راضی نخواهند بود.

عضو نجات یافته از سازمان مجاهدین خلق در حال حاضر در تردد است و در آینده و با رسیدن به نقطه ای امن تر خواهد توانست توضیحات بیشتری را در این زمینه ارائه دهد

ایران اینترلینک 

 

AriaNews
AriaNewshttps://aria.ariairan.com/
اخبار اجتماعی، فرهنگی، ورزشی، اقتصادی، علمی از سراسر جهان در Aria News | آریا نیوز
آخرین خبرها
اخبار مرتبط