21.4 C
Paris
Thursday, September 28, 2023

در تجاوز جنایتکارانه پوتین به اوکراین، 15 میلیون بی خانمان، هزاران کشته و مجروح و بیش از 5میلیون پناهنده به کشورهای همسایه !

وزارت کشور آلبانی،تاکنون 109 تن از اعضای مجاهدین به تیرانا رسیده اند

pmoi_in_tirana-51

به گزارش آریا ایران، وزارت کشور آلبانی،شمار اعضای انتقالی مجاهدین از کمپ لیبرتی در عراق به تیرانا در آلبانی را  109 تن اعلام نمود.

وزارت کشور آلبانی اعلام کرد،از ابتدای نیمه اول ژوئیه 2013 تا کنون،تعداد 38 تن دیگر از ساکنان لیبرتی به تیرانا رسیده و در کمپ «باربو» اسکان داده شده اند. این افراد در گروه های 7 نفره،17نفره و 14 نفره از کمپ لیبرتی در عراق با هواپیما به فرودگاه « ریناس» که تحت تدابیر شدید امنیتی قرار گرفته،رسیده و پس از مراحل ثبت نام به کمپ بازسازی منتقل گردیده اند.

pmoi_in_tirana-48

این پذیرش بدنبال ایجاد توافق و درخواست ایالات متحده آمریکا از دولت آلبانی برای اعطای پناهندگی به 210 تن از اعضای مجاهدین خلق صورت گرفته است.

آنها از طریق کمیساریای عالی پناهندگی سازمان ملل به تیرانا منتقل می شوند. دولت آلبانی وزارت کشور،نهادهای امنیتی و نهاد پناهندگی را موظف نموده است تا از نظر انسانی به مسائل و  مشکلات آنان رسیدگی گردد.

pmoi_in_tirana-49 pmoi_in_tirana-50

وزارت کشور به آنها در کمپ «باربو» آپارتمان،محل آموزش و زندگی طبق استانداردهای تایید شده توسط سازمان ملل در اختیار قرار داده و زندگی آنان را تامین نموده است.

pmoi_in_tirana-2

براساس توافق برای 210 نفر،مابقی افراد نیز در گروه های کوچک از عراق به آلبانی انتقال خواهند یافت و در روزهای آینده یک گروه از آنان به آلبانی خواهند رسید.در لیست آخرین گروه اعزامی 9 مرد و 7 زن قرار داشتند.

وزارت کشور آلبانی در پی گزارش آقای مارتین کوبلر به شورای امنیت سازمان ملل، نقض حقوق بشر اعضای مجاهدین در کمپ های مجاهدین در عراق را تایید نموده و تاکید کرده است،اقدام دولت آلبانی برای پذیرش 210 تن از اعضای مجاهدین برای جلوگیری از خونریزی بیشتر در عراق صورت گرفته است.

17 ژوئیه 2013

آریا ایران

در همین رابطه

وضعیت اعضای از بند رسته مجاهدین از دید رسانه های آلبانی

AriaNews
AriaNewshttps://aria.ariairan.com/
اخبار اجتماعی، فرهنگی، ورزشی، اقتصادی، علمی از سراسر جهان در Aria News | آریا نیوز
آخرین خبرها
اخبار مرتبط