3.1 C
Paris
Friday, December 2, 2022

در تجاوز جنایتکارانه پوتین به اوکراین، 15 میلیون بی خانمان، هزاران کشته و مجروح و بیش از 5میلیون پناهنده به کشورهای همسایه !

واشنگتن هرگونه احتمال تضعیف روابط با بغداد بخاطر مجاهدین خلق را مردود شناخت

radjavi-terrorism

دولت عراق با صدور اطلاعیه ای رسمی هر گونه ارتباط با تبلیغات ادعایی سازمان تروریستی مجاهدین خلق (فرقه رجوی) در مورد حوادث کمپ اشرف در اول سپتامبر گذشته و ادعای “گم شدن” هفت تن از اعضایش را که رد کرده است. تحقیقات اولیه در مورد این حادثه اما بیشتر از قبل نشانگر درگیری داخلی بین خود اعضای مجاهدین خلق می باشد. تحقیقات ادامه دارد و عراق گزارش نهایی آن را منتشر خواهد کرد.

قبل از این که تحقیقات جدی توسط مسئولین ذیربط در دولت عراق و سازمان ملل متحد به نتیجه ای برسد، برخی از اعضای کنگره امریکا و مشخصا  وابستگان به ایپک تحت فشار لابی اسرائیل (ولینعمتان جدید گروه تروریستی مجاهدین خلق بعد از صدام) از دولت امریکا خواسته اند تا کمکهای خود و همچنین فروش سلاح به عراق را متوقف کند مگر این که دولت عراق تضمین بدهد که سازمان تروریستی تحت الحمایه اسرائیل، مجاهدین خلق یا فرقه رجوی در عراق باقی می ماند و می توانند با دست باز و فرای قانون کشور هر کاری که خواستند (یا اسرائیل خواست) انجام دهند.

در هفته های اخیر شاهد بودیم که بسیاری از مقامات و نمایندگان پارلمان عراق از جمله سخنگوی ائتلاف دولت قانون و نخست وزیر عراق آقای مالکی اعلام کرده اند که در صورتی که امریکا قصد دخالت بیشتر در امور داخلی عراق داشته باشد و بخواهد در روند تحقیقات دولت عراق و سازمان ملل به نفع مقاصد مجاهدین خلق (اسرائیل) سنگ اندازی کند ، بازتاب آن را در واکنش سریع عراق در پایین آوردن سطح ارتباط بین کشورهای عراق و امریکا منعکس خواهد شد. این مقامات وعده دادند که در چنین صورتی واکنش بدون فوت وقت، درجا و طبعا متناسب خواهد بود.

چند روز قبل دکتر مالکی نیز شخصا در زمان دیدار از نمایشگاهی با موضوع مبارزه با تروریسم در بغداد در پاسخ به سوالی مطبوعاتی گفت که اگر واشنگتن واقعا عاشق این گروه تروریستی شده است بهتر است بجای این گونه درخواستها از ما مرز های کشور خودش را بر روی آنها بگشاید.

سفیر امریکا در بغداد دیروز مجبور به بیرون آمدن شد تا با تنش زدایی و اعلام عمومی و تاکید بر سیاست خارجی دولت این کشور در تقابل با خطوط تبلیغاتی مراکز لابی گری و با فاصله گرفتن از مشکلاتی که نفوذ اسرائیل در کنگره امریکا برای این کشور ایجاد می کند سعی در حفظ منافع کشورش امریکا (و نه اسرائیل و یا تروریستهای آن) در عراق کرده و جلوی صدمات بین المللی بیشتر به منافع امریکا را بگیرد.

استفان بیکرافت سفیر امریکا در عراق در مصاحبه با المدی پرس گفت: “ایالات متحده امریکا طبق توافقنامه ای که با دولت عراق امضا کرده است متقبل شده تا در همه زمینه ها بعنوان شریکی فعال در کنار عراق بماند”. وی گفت: “سخنانی از این طرف و آن طرف پخش می شود با مظمون قطع کمک های امریکا به عراق بخاطر عدم موفقیت عراق در حفاظت کامل از برخی از اعضای مجاهدین خلق. ولی ما با تاکید به دولت عراق اطمینان میدهیم که ما به هیچ وجه همکاری خود با عراق را قطع نخواهیم کرد”.

ایران اینترلینک

 

AriaNews
AriaNewshttps://aria.ariairan.com/
اخبار اجتماعی، فرهنگی، ورزشی، اقتصادی، علمی از سراسر جهان در Aria News | آریا نیوز
آخرین خبرها
اخبار مرتبط