21.4 C
Paris
Sunday, July 21, 2024

نفرت‌پراکنی ماموران پلیس فرانکفورت علیه پناهجویان و معلولان

فعالیت‌های فاشیست‌ مآبانه‌ی یک مامور زن و چهار مامور مرد نیروی انتظامی فرانکفورت دامنه‌ی وسیع‌تری یافته است. این افراد که خدمت آنها به اتهام تهدید یک وکیل ترک‌تبار و فرزند او تعلیق شده، در یک گروه اینترنتی علیه معلولان و حضور پناهندگان در آلمان نیز نفرت‌پراکنی کرده‌اند.

روز شنبه ۲۴ آذر (۱۵ دسامبر) روزنامه آلمانی “فرانکفورتر نویه پرِسه” گزارش داده بود که این پنج مامور پلیس علاوه بر اینکه در چت‌های اینترنتی نمادهای سازمان‌های ضد قانون اساسی آلمان، از جمله صلیب‌شکسته و عکس‌های هیتلر را پخش کرده‌اند، در تابستان گذشته نیز از طریق فاکس صدا باشای ییلدیز، وکیل ترک‌تبار و فرزند دوساله‌ی او را به “سلاخی” تهدید کرد‌ه‌اند.

خانم ییلدیز یکی از وکیلان خانواده‌های قربانیان ترور گروه “ناسیونال سوسیالیست‌های زیرزمینی (NSU)” بود. این گروه تروریستی نئونازی بین سال‌های ۲۰۰۰ تا ۲۰۰۷، نه مرد خارجی‌تبار و یک مامور پلیس را در شهرهای گوناگون آلمان با سلاح گرم به‌قتل رساند و ۴۳ عملیات نافرجام برای قتل و سه عملیات انفجاری انجام داد.

ادامه‌ی راه NSU؟
فاکسی که پنج مامور پلیس برای ییلدیز ارسال کرده بوند به نام گروه „NSU – 02″ امضا شده است.
پس از انتشار خبر تهدید وکیل مدافع ترک‌تبار چند تن از ترک‌تباران شناخته‌شده آلمان همبستگی خود را با او اعلام کردند.
محمد دایماگولر، وکیل دادگستری و نماینده پیشین مجلس در پیامی به ییلدیز نوشت: “تو تنها نیستی”. ممت کیلیچ، نماینده پیشین مجلس آلمان نیز اظهار داشت، “قابل تصور نیست” که پنج مامور پلیس آلمان که خود را ادامه‌دهندگان راه گروه “ناسیونال سوسیالیست‌های زیرزمینی” می‌نامند یک دختربچه دو ساله را به مرگ تهدید می‌کنند.

گرهارد برسویل، رئیس پلیس شهر فرانکفورت اعلام کرد که با این ماموران در صورت تایید اتهامات به شدت برخورد خواهد شد، زیرا این افراد فعالیت‌هایی بر ضد قانون اساسی کشور انجام داده‌اند.

ارنست والتر، رئیس سندیکای پلیس فدرال آلمان نیز ضمن بیان اینکه افراط‌گرایان راست‌گرا و چپ‌گرا در نیروی انتظامی باید به سرعت اخراج شوند گفت: «آنها با آسیب رساندن به حرفه ما به اعتماد شهروندان به پلیس کشور خود آسیب می‌زنند.» او در ادامه تاکید کرد که پلیس آلمان به اعتماد مردم کشور به شدت نیازمند است.

AriaNews
AriaNewshttps://aria.ariairan.com/
اخبار اجتماعی، فرهنگی، ورزشی، اقتصادی، علمی از سراسر جهان در Aria News | آریا نیوز
آخرین خبرها