4.4 C
Paris
Saturday, April 20, 2024

نامه انجمن آریا به وزارت امورخارجه آلبانی و کشورهای عضو اتحادیه اروپا

The flags of the 27 EU Member States following enlargement on 1 January 2007

روز پنجشنبه هیئتی از نمایندگان انجمن آریا با کاردار سفارت آلبانی در پاریس ملاقات نمودند.این ملاقات که در محل سفارت آلبانی صورت گرفت،در محیطی دوستانه و با  تاکید بر پیگیری مسائل مطرح شده همراه بود.نمایندگان انجمن آریا ضمن تشکر از دولت آلبانی برای پذیرش پناهندگی 210 تن از ساکنان کمپ لیبرتی و اقدام به رفاه بیشتر پناهجویان ،آنان را از فشارها ،خطرات و تهدیدهای مسئولین مجاهدین نسبت به پناهندگانی که تا کنون به تیرانا منتقل شده اند،آگاه نمودند.

در پایان این گفتگو و ملاقات،نامه ای که برای وزیر امورخارجه آلبانی آماده گردیده بود،همراه با کتاب هایی از نویسندگان فرانسوی در باره سازمان مجاهدین خلق،حضورا تقدیم نماینده وزارت امورخارجه در پاریس گردید.

متن نامه انجمن آریا به وزارت امورخارجه آلبانی و کشورهای عضو اتحادیه اروپا

وزیر محترم امورخارجه ،

همانطور که مطلع هستید دولت آلبانی بنا به درخواست سازمان ملل متحد و براساس مذاکرات چند جانبه آقای سالی بریشا با آقای مارتین کوبلر و نمایندگان دولت آمریکا، به 210 تن از اعضای سازمان مجاهدین خلق که در کمپ لیبرتی عراق ساکن می باشند،پناهندگی اعطا نموده است.این کار انسان دوستانه مردم و دولت آلبانی قابل تقدیر بوده و ضمن تشکر از دولت آلبانی خواستار فراهم نمودن تسهیلات بیشتر برای بازگشت آنان به زندگی نرمال اجتماعی می باشیم.

می دانید که تاکنون بیش از 100 تن از این پناهجویان به تیرانا منتقل شده و با حمایت وزارت کشور آلبانی در کمپ پناهندگی «بابرو» ساکن شده و از امکانات استاندارد زندگی اجتماعی بهره مند گردیده اند.

حتما مطلع اید، آنها اعضای گروهی ایرانی بودند که  بیش از 16 سال در لیست تروریستی آمریکا و نزدیک به 13 سال در لیست تروریستی اتحادیه اروپا قرار داشتند.گروه متعلق به آنان نزدیک به 25 سال در کنار دیکتاتور عراق(صدام حسین) بر علیه مردم و کشور ایران بصورت مسلحانه جنگیده ، اعمال تروریستی و خشونت بار زیادی را در عراق و ایران انجام داده اند.

آنها حتی دامنه اعمال تروریستی و خشونت بار خود را در کشورهای اروپایی و پیشرفته گسترش داده و از 17 تا  23 ژوئن 2003 بیش از 20 خوسوزی سازمانیافته در فرانسه،ایتالیا،سوئیس،انگلستان و کانادا داشتند.

همچنین رهبران و اعضای وفادار به فرقه رجوی  از سال 1997 تا کنون (2013) ضمن حمله و هجوم به جلسات و میتینگ مخالفان و ایرانیان دگر اندیش در فرانسه و برخی از کشورهای اروپایی، مخالفان خود را بطور سازمانیافته و مستمر مورد ضرب و شتم و تهدید به مرگ قرار داده و آسایش زندگی شخصی و اجتماعی را از آنان سلب نموده اند.

با استناد به این دلایل کشورهای اروپایی در پذیرش افراد تحت فرمان فرقه مجاهدین خلق از « کمپ لیبرتی-عراق» واهمه داشته و همین مسئله موجب تردیدهای بسیاری در رسیدگی به حقوق انسانی پناهجویان، افراد جداشده از آنان یا نفرات مستقر در کمپ لیبرتی گردیده است.

کشورهای غربی،سازمان های دولتی در اروپا ،دیدبان حقوق بشر،موسسه راند، نویسندگان معتبر،روزنامه نگاران بین المللی و نهاد های متخصص که مطالعات فراوانی در باره سازمان مجاهدین خلق داشته اند، این سازمان را یک فرقه خشن و تروریست معرفی می نمایند.یک سکت مذهبی و خشن که بر اساس مطالعات و گزارشات دولت آمریکا و موسسه راند، توسط مسعود و مریم رجوی کنترل می شوند،نتوانسته است ماهیت خود را تغییر داده و همچنان تهدیدی بالقوه در برهم زدن آسایش و امنیت ایرانیان و شهروندان اروپایی تلقی می گردد.

ما جمعی از ایرانیان ساکن فرانسه و اروپا، اعضای جداشده از مجاهدین،خانواده ها و بخشی از قربانیان تروریسم مجاهدین خلق در ایران،عراق و اروپا، به حضور توطئه گرانه و خشونت بار رهبران و اعضای سازمان تروریستی مجاهدین خلق در فرانسه و اروپا اعتراض نموده و با آن مخالف هستیم.و در این رابطه از همراهی مردم ایران و گروه های دموکراتیک برخوردار می باشیم.ما برای ایجاد زمینه های صلح ،دوستی و دنیای عاری از جنگ و برادر کشی فعالیت میکنیم .

به اعتقاد ما در محتوا ،رفتار و کردار سازمان مجاهدین خلق ایران هیچگونه تغییری رخ نداده است.اگر آنها از سال ۲۰۰۳ تا کنون دست به عمل مسلحانه و تروریسم گسترده نزده اند به دلیل خلع سلاح شدن اجباری و ترس از ارتش آمریکا در عراق بوده است.( و این در حالی است که سیمورهرش طی گزارشی در نیویورکر،ترورهای دانشمندان هسته ای ایران را به آنان نسبت داده است-رجوع شود به سند مقاله مردان ما در ایران؟-سیمورهرش-نیویورکر)

ما معتقدیم که سازمان مجاهدین خلق از خشونت دست بر نداشته و همچنان بعنوان یک آرمان و ایدئولوژی معتقدند که مخالفان خود را باید به زور از صحنه سیاسی-اجتماعی خارج سازند.آنها طی سال های ۲۰۰۳ تا کنون به بیش از ۱۰ اجتماع مخالفان خود در فرانسه حمله ور شده و تعدادی از اعضای سابق خود را مجروح نموده و برخی را نیز تهدید به مرگ نموده اند.علاوه بر این بر علیه مخالفان خود در اروپا و فرانسه جاسوسی نموده و اقدام به  پرونده سازی های دروغین می نمایند تا افکار عمومی را فریب دهند.

سوابق سازمان تروریستی مجاهدین خلق و شورای ملی مقاومت به رهبری زوج رجوی

سازمان مجاهدین خلق ایران در ۵ سپتامبر ۱۹۶۵ برای مبارزه مسلحانه بر علیه آمریکا و اسرائیل در ایران پایه گذاری شد.آنها برای گسترش مبارزه ضد آمریکایی شروع به عضو گیری نموده و از سال ۱۹۷۳ تا ۱۹۷۶،تعداد ۶ آمریکایی را در ایران ترور نمودند.پس از آن به انقلاب آیت الله خمینی پیوسته و در ۴ نوامبر ۱۹۷۹ همراه با انقلابیون به سفارت آمریکا حمله ور شده و در گروگانگیری ۶۶ دیپلمات آمریکایی شرکت فعال داشتند.مجاهدین معتقد بودند که اعضای سفارت دیپلمات نبوده و جاسوس می باشند.به همین دلیل باید آنها را محاکمه انقلابی نموده و اعدام نمود.

یک سال بعد وقتی بنای مخالفت با حکومت ایران را گذاشتند اقدام به انفجارها و ترورهای بسیار زیادی نمودند.مجاهدین خلق از سپتامبر ۱۹۸۰ تا اواخر سال ۲۰۰۳ که بعنوان ارتش خصوصی صدام حسین از عراق بر علیه ایران می جنگیدند، بیش از ۱۶۰۰۰ تن از مردم عادی جامعه ایران را ترور نمودند.آنها یک فرقه تروریستی را در عراق بنا نموده و علاوه بر گسترش تروریزم در ایران با اعضای معترض خود به بدرفتاری مشغول شدند.بر اساس گزارش دیدبان حقوق بشر و موسسه راند،سازمان مجاهدین خلق اعضای معترض و جدایی خواه خود را در عراق شکنجه و زندانی نموده و تعدادی از آنان را نیز بی سرو صدا به قتل رساندند.این اعمال از طرف صدام حسین دیکتاتور عراق مورد حمایت قرار می گرفت.

استراتژی مجاهدین خلق در سال ۲۰۰۳ میلادی و همزمان با سقوط صدام حسین در عراق،مبارزه با نیروهای ارتش آمریکا بود.آنها معتقد بودند که با ارتش آمریکا در هر مکانی که حضور دارد باید مبارزه نمود.چرا که انتظار داشتند صدام حسین مقاومت نموده و ارتش آمریکا در عراق را شکست بدهند.وقتی با شکست و فروپاشی سریع حکومت مواجه شدند،تسلیم ارتش آمریکا شده و خلع سلاح گردیدند.

با اینحال نیروهای نظامی آنها در کشورهای اروپایی برای اعتراض به دستگیری مریم رجوی در فرانسه (۱۷ ژوئن ۲۰۰۳ ) اقدام به خودسوزی و وحشت آفرینی نمودند.پس از آن نیز به جلسات گروه ها و احزاب اپوزیسیون در اروپا و بخصوص در فرانسه حمله ور شده و ایرانیان را مورد ضرب و شتم قرار می دادند.

از سال ۲۰۰۳ تا کنون اکثریت قریب به اتفاق گروه های سیاسی ایرانی که برای آزادی و دموکراسی در ایران فعالیت می کنند زیر ذره بین جاسوسی و ضرب و شتم مجاهدین خلق بوده اند.به همین دلیل این گروه نزد اپوزیسیون دموکراتیک ایرانی منفور بوده و همه ایرانیان آنان را از بین خود ترد می نمایند.مهم تر از همه آنها در بین مردم خود در ایران هیچ گونه جایگاهی نداشته و نمی توانند عامل یا یکی از عوامل تغییر در ایران باشند.

با همه این احوال وزارت امورخارجه آمریکا روز ۲۸ سپتامبر ۲۰۱۲ ،سازمان مجاهدین خلق را از لیست تروریستی حذف نمود.بدون آنکه تغییر بنیادی در این گروه بوجود آمده باشد.

وزیر محترم،

بدون تردید افراد پناهجویی که از کمپ لیبرتی به تیرانا منتقل گردیده اند به دنبال بازیابی و زندگی نرمال اجتماعی هستند.اما اخبار نگران کننده ای از درون سازمان مجاهدین خلق وجود دارد که نشان می دهد، اعضای ارشد سازمان مجاهدین تحت رهبری و هدایت مستقیم مسعود و مریم رجوی، با ماموریت دادن به اشخاص ثالث و فرستادن آنان به کمپ پناهندگی در آلبانی ، گفتگو و تطمیع پناهجویان، در صدد جذب مجدد و قاچاق این افراد به کشورهای اروپای غربی مانند،فرانسه،آلمان،سوئیس،انگلستان،ایتالیا،اسپانیا،سوئد و … می باشند، تا آنها را به تشکیلات فرقه مجاهدین بازگردانده و از این افراد در مسیر دستیابی به اهداف تشکیلاتی و سیاسی خود بهره مند گردند.

این مسئله علاوه بر نقض مفاد توافقنامه بین دولت آلبانی و طرفین ذینفع در سازمان ملل متحد و دولت آمریکا، نقض حقوق بشر افراد بوده و زندگی آینده پناهجویان ایرانی مستقر در تیرانا و باقیمانده آنان که در حال انتقال به آلبانی می باشند را مورد تهدید قرار داده است.

ضمن تشکر از دولت و مردم شما ،درخواست می کنیم برای حفظ حریم شخصی و پناهندگی این افراد،اجازه ندهید یک فرقه خشن با سوابق تروریستی در عراق،ایران و کشورهای اروپایی، از حسن نیت انساندوستانه شما سوء استفاده نموده ، زندگی و امنیت شهروندان ایرانی و اروپایی را در این کشورها به مخاطره بیاندازد!

رونوشت به؛

وزارت کشور آلبانی

دفتر نخست وزیری و ریاست جمهوری آلبانی

اتحادیه اروپا،خانم کاترین اشتون

وزارت امورخارجه کشورهای فرانسه،آلمان،سوئیس،سوئد،انگلستان،ایتالیا،اسپانیا،عراق و آمریکا

سازمان ملل متحد،آقای بان کی مون

دیده بان حقوق بشر

نماینده یونامی در عراق

 کمیساریای عالی پناهندگان

وزارت دادگستری فرانسه

ریاست مجلس سنای فرانسه

ریاست مجلس ملی نمایندگان فرانسه

وزارت کشور فرانسه

بیست و دوم اوت 2013 – پاریس

انجمن آریا

AriaNews
AriaNewshttps://aria.ariairan.com/
اخبار اجتماعی، فرهنگی، ورزشی، اقتصادی، علمی از سراسر جهان در Aria News | آریا نیوز
آخرین خبرها
اخبار مرتبط