3.8 C
Paris
Monday, December 4, 2023

در تجاوز جنایتکارانه پوتین به اوکراین، 15 میلیون بی خانمان، هزاران کشته و مجروح و بیش از 5میلیون پناهنده به کشورهای همسایه !

میتینگ اعتراضی ایرانیان مقیم فرانسه بر علیه فرقه رجوی در مقابل سفارت آمریکا

روز جمعه 19 اکتبر 2012 برابر با 28 مهر ماه 1391،شهروندان فرانسوی شاهد گردهمآیی اعتراضی ایرانیان آزاده در منطقه مشرف به سفارت آمریکا در پاریس بود.

این گردهم آیی که در اعتراض به حذف نام سازمان سازمان مجاهدین خلق از لیست سیاه بین المللی سازماندهی شده بود، با اطلاع قبلی کارکنان و دیپلمات های سفارت آمریکا در پاریس برگزار گردید.

در این گردهم آیی گروه هایی از ایرانیان مقیم فرانسه همراه با اعضای جداشده و قربانیان سازمان مجاهدین ، نسبت به عملکرد دولت آمریکا مبنی بر خارج ساختن تروریست های ایرانی از لیست سیاه بین المللی اعتراض نموده و با برگزاری میز  کتاب و پخش بروشورهای افشاگرانه، افکار عمومی را نسبت به عواقب آن هوشیار نمودند.

وزارت امورخارجه آمریکا روز 28 سپتامبر 2012 پس از اینکه مدعی گردید سازمان تروریستی مجاهدین خلق از سال 2003 تا کنون دست به عمل تروریستی نزده است!آنان را از لیست سیاه بین المللی خارج ساخت.همزمان بسیاری از خبرگزاری های بین المللی افشا نمودند که پشت پرده این بازی سیاسی،هزینه میلیون ها دلار لابی گری رهبران مجاهدین خلق بوده است که ربطی به تغییرات بنیادین در این گروه ندارد.

معترضین به حذف نام فرقه رجوی از لیست سیاه بین المللی، با اعتقاد به اینکه هیچ تغییری در ماهیت و عملکرد آن گروه بوجود نیامده، ضمن پخش بروشورهای افشاگرانه و همراه با پشتیبانی و استقبال افکار عمومی، عملکرد دولت آمریکا را بر علیه منافع مردم ایران ارزیابی نمودند.

در همین رابطه گروهی به نمایندگی از ایرانیان مقیم فرانسه به سفارت آمریکا در پاریس مراجعه نموده و ضمن ارائه نامه،اسناد و کتابی از قربانیان فرقه رجوی، اعتراض خود را به اطلاع کارکنان دیپلماسی مستقر در سفارت آمریکا رساندند.

گزارش کامل این حرکت اعتراضی در روزهای آینده منتشر خواهد شد.

20 اکتبر 2012

جمعی از ایرانیان مقیم فرانسه

انجمن ها و تشکل های جداشده از سازمان مجاهدین خلق

AriaNews
AriaNewshttps://aria.ariairan.com/
اخبار اجتماعی، فرهنگی، ورزشی، اقتصادی، علمی از سراسر جهان در Aria News | آریا نیوز
آخرین خبرها
اخبار مرتبط