3.7 C
Paris
Monday, December 4, 2023

در تجاوز جنایتکارانه پوتین به اوکراین، 15 میلیون بی خانمان، هزاران کشته و مجروح و بیش از 5میلیون پناهنده به کشورهای همسایه !

مشعلی که هنوز روشن است

Efat Eghbal

مشعلی که هنوز روشن است نه ماه از تشکیل کمپین برای انتقال فوری ساکنان لیبرتی به کشور ثالث که در روز ده فوریه امسال تاسیس شد، گذشت. در این نه ماه انفجارها و به خاک و خون کشیده شدن مردم بی دفاع در عراق ادامه داشت . .در این مدت تعدادی از افراد لیبرتی به آلبانی و آلمان انتقال یافتند وآخرین سری نفرات باقی مانده در اشرف هم بعد از کشته شدن 52 نفر با دستهای بسته و به گروگان رفتن هفت نفر، عاقبت به لیبرتی منتقل شدند. طبق اطلاعیه مجاهدین این تعداد برای حفظ اموال!! در کمپ اشرف مانده بودند تا به این شکل فجیع کشته شوند! اشرف عاقبت تخلیه شد ولی به چه بهایی!؟

کمپین مکررا در مورد این وضعیت خطرناک در اشرف هشدار داده بود ولی متاسفانه به این هشدارها اهمیتی داده نشد. این کشتار وحشیانه قلب بسیاری را به درد آورد. اکثر نیروهای سیاسی آنرا محکوم کردند و سئوالات زیادی مطرح شد که هنوز بی جواب مانده است. مجالس عزاداری تبلیغاتی با قاب عکسهای آماده از قبل و گلهای تزئینی برای کشته شده ها شروع شد و در این میان اشرف هم تخلیه شد. حقانیت کمپین برای خروج از عراق در این مدت بیش از پیش به اثبات رسید و اینکه باید عراق را هر چه زودتر ترک کرد. ولی متاسفانه بجای تلاش برای ترک عراق اعتصاب غذایی را شروع کردند تا به سئوالات و ابهامات پاسخی داده نشود.

باز همان کنفرانس های تکراری در سالنهای گران قیمت با لباسهای تشریفاتی و شخصیت های بازنشسته ای که برای هر سخنرانی بصورت کلان پول دریافت می کردند، شروع شد. بدون اینکه در این کنفرانسها از خروج نفرات ازعراق سخن گفته شود و برای آن تلاشی صورت گیرد. اکنون بعد از گذشت بیش از دو ماه از حمله به اشرف از گروگانها هیچ خبری نیست و خبری هم از بیرون آوردن سریع زندانیان لیبرتی از عراق به چشم نمیخورد. طبق خبری که عاطفه حدود دو هفته پیش منتشر کرد احتمال انتقال بیش از دو هزار تن از ساکنان لیبرتی به آلبانی وجود دارد ولی هنوز از چند و چون این خبر هیچ کس حرفی نمیزند. خانواده ها بیش از پیش نگران فرزندانشان هستند و در بی خبری بسر می برند.

مجاهدین نیز طبق عادت بر طبل تو خالی مزدور نامیدن منتقدین و هر کس که از بیرون آمدن از عراق حرفی میزند، می کوبند! بعد از نه ماه که از تشکیل کمپین می گذرد و تلاش های آن در جهت خبررسانی درست به خانواده ها و کسانی که خواهان اخبار واقعی در این رابطه هستند. امید است راهی برای بیرون آمدن تمامی ساکنان لیبرتی از عراق باز شود. اما در این میان “کمپین برای انتقال فوری ساکنان لیبرتی به کشور ثالث” تنها مشعلی است که هنوز این امید را در دلها زنده نگه داشته است.

عفت اقبال – ۹ اکتبر 2013 – صفحه فیس بوک

 

AriaNews
AriaNewshttps://aria.ariairan.com/
اخبار اجتماعی، فرهنگی، ورزشی، اقتصادی، علمی از سراسر جهان در Aria News | آریا نیوز
آخرین خبرها
اخبار مرتبط