20.6 C
Paris
Monday, May 16, 2022

در تجاوز جنایتکارانه پوتین به اوکراین، 15 میلیون بی خانمان، هزاران کشته و مجروح و بیش از 5میلیون پناهنده به کشورهای همسایه !

مریم رجوی باید پاسخ دهد

Heydar-Nejad-Hanif

مریم رجوی “رئیس جمهور منتخب مقاومت” در نامه خود به تاریخ 7 سپتامبر 2013 خطاب به “بت جونز” معاون وزیر خارجه آمریکا در امور خاور نزدیک با پیشنهاد وزارت خارجه آمریکا برای انتقال باقی مانده ساکنین اشرف به لیبرتی موافقت کرده است.

مریم رجوی درحالی با انتقال ساکنین اشرف به لیبرتی موافقت می کند که تا پیش از این بر بازگشت ساکنین لیبرتی به قرارگاه اشرف اصرار می ورزید. مریم رجوی توضیحی در مورد چرخش 180 درجه ای موضع خود نمی دهد. همچنین معلوم نیست که چرا مریم رجوی به  خواسته های ایرانیانی که با نگرانی بر ناامن بودن اشرف تاکید می ورزید پاسخی نداده، اما به خواست وزارت خارجه آمریکا پاسخ مثبت می دهد. آیا خطری که در کمین ساکنین اشرف بود برای ایشان نامشخص بود؟ آیا حتما باید 52 انسان بی دفاع به طرزی فجیع کشتار می شدند تا ایشان باور کنند که دیگر اشرف امن نمی باشد؟ آیا انتظار داشتید که رژیم تماشاچی بماند و 100 نفر ساکنین اشرف را به حال خود رها کند؟ یعنی شما نمی دانستید که چه خطری در کمین آنها بود؟ شما باید که می دانستید. آیا باید آنها اینطور کشته می شدند تا چشم و گوش شما باز شود؟

مریم رجوی در نامه خود به معاون وزیرخارجه آمریکا همچنین می نویسد: “اما من قبل از هر چيز می خواهم توجه شما را به اجرای هرچه سريعتر نيازهای مبرم امنيتی برای انتقال ساکنان اشرف به ليبرتی جلب کنم. به خصوص که می دانيد با توجه به وضعيت سوريه رژيم ايران به محض انتقال ساکنان اشرف به ليبرتی بر روی ادامه حملات به کمپ ليبرتی و ساکنان بی دفاع آن متمرکز می شود.”

به این ترتیب مریم رجوی به درستی بر خطرناک تر شدن وضعیت امنیتی در لیبرتی در صورت بروز جنگ در سوریه تاکید می کند. اما این گفته او، تنها بار مسئولیتی که متوجه او می باشد را سنگین تر می سازد. باید از او پرسید اگر شما به این حقیقت آگاه هستید، چرا در نامه خود به وزارت خارجه آمریکا بر حل و فصل هر چه  سریعتر مشکلات موجود برای انتقال ساکنین لیبرتی به کشورهای ثالث تاکید نمی کنید؟ آیا باید تعداد بیشتری هم در لیبرتی کشته شوند و نامه جدیدی از وزارت خارجه آمریکا دریافت کنید تا به انتقال به کشورهای ثالث به صورت فردی، و نه بصورت جمعی، نیز رضایت دهید؟

خانم رجوی لطفا فریاد و استمداد ایرانیان در حفاظت از جان ساکنین  لیبرتی و اشرف را جدی بگیرید و جان این انسان ها را موضوع معامله و بده و بستان های پنهان و پیدا ی سیاسی با وزارت خارجه آمریکا قرار ندهید. همین الان، همین الان با انتقال انفرادی ساکنین لیبرتی به کشورهای ثالث موافقت کنید. شما در موقعیتی نیستید که بخواهید برای دولت آمریکا یا دولت های اروپائی یا سازمان ملل متحد خط و نشان کشیده و شرط تعیین کنید. اصل را بر حفظ جان ساکنین لیبرتی قرار دهید و خونریزی های بیشتر را مانع  شوید.

حنیف حیدرنژاد

7 سپتامبر 2013

منبع:پژواک ایران

 

 

AriaNews
AriaNewshttps://aria.ariairan.com/
اخبار اجتماعی، فرهنگی، ورزشی، اقتصادی، علمی از سراسر جهان در Aria News | آریا نیوز
آخرین خبرها
اخبار مرتبط