2.9 C
Paris
Friday, December 9, 2022

در تجاوز جنایتکارانه پوتین به اوکراین، 15 میلیون بی خانمان، هزاران کشته و مجروح و بیش از 5میلیون پناهنده به کشورهای همسایه !

قسم «مجاهدین خلق» را باور کنیم یا دم خروس شان را؟

radjavi_cnir_mek_terrorisme

مجاهدین خلق مدتهاست سعی دارد فعالیت خودش را معقول جلوه دهد اما گاهی عملکرد این گروه، خیلی متناقص می شود. مثلا همین گزارش جدید نماینده ویژه سازمان ملل در عراق.

مارتین کوبلر گزارش کرده است که «مجاهدین خلق حقوق اعضایش را در عراق نقض می کند».  خبرش را اول به نقل از رادیو فردا بخوانید:

سازمان ملل: مجاهدین خلق حقوق اعضایش را در عراق نقض می کند
مارتین کوبلر، نماینده ویژه سازمان ملل در عراق روز سه‌شنبه ۲۵ تیر رهبران سازمان مجاهدین خلق را به نقض حقوق بشر ساکنان اردوگاه لیبرتی (آزادی) متهم کرد. سازمان مجاهدین خلق این اتهام را رد کرده است.
به گزارش خبرگزاری رویترز، مارتین کوبلر به شورای امنیت گفته است که سازمان ملل شکایاتی درباره عملکرد رهبران مجاهدین در اردوگاه لیبرتی دریافت کرده است.
اعضای سازمان مجاهدین که پیش از این حدود ده سال در اردوگاه اشرف در شمال عراق زندگی می‌کردند سال گذشته به محلی در نزدیکی بغداد به نام اردوگاه «لیبرتی» منتقل شدند. به گفته مارتین کوبلر، هم‌اکنون ۱۰۰ نفر دیگر در اردوگاه اشرف باقی مانده‌اند که از ترک این کمپ خودداری می‌کنند.
نماینده ویژه سازمان ملل در گزارش خود به شورای امنیت گفته است که «زیر پا گذاشتن حقوق بشر در اردوگاه لیبرتی باعث نگرانی فزاینده است.»
وی افزوده است: «روزانه صدها گزارش نظارتی به‌دست ما می‌رسد که نشان می‌دهد زندگی ساکنان اردوگاه لیبرتی به شدت تحت کنترل قرار دارد.»
در بخش دیگری از گزارش آمده است که «تعداد قابل توجهی از ساکنان این اردوگاه به ناظران سازمان ملل گزارش کرده‌اند که به آنها اجازه ترک اردوگاه داده نمی‌شود و اجازه شرکت در روند انتقال از اردوگاه که توسط کمیساریای عالی سازمان ملل برای پناهندگان پیشنهاد شده را ندارند.»
این گزارش می‌افزاید که ساکنان کمپ لیبرتی (حریه) «اجازه ندارند با بستگان خود در خارج از عراق و حتی با بستگانی که در داخل اردوگاه لیبرتی دارند تماس بگیرند.»
مارتین کوبلر در ادامه گفته است: «هم‌چنین گزارش شده که رهبران اردوگاه لیبرتی از دسترسی برخی از ساکنان اردوگاه به پزشک و امکانات درمانی جلوگیری می‌کنند.»
به گفته آقای کوبلر، «گزارش‌هایی دیگر نیز حاکی از این است که افرادی که با رهبران کمپ هم‌نظر نباشند یا قصد ترک اردوگاه را داشته باشند با توهین و برخوردهای دیگر روبه‌رو می‌شوند.» منبع

 

در همین گزارش رادیو فردا، سخنگوی سازمان مجاهدین خلق در پاریس سعی کرده در مقام پاسخ برآید و گفته:

«این اتهامات به قدری بی پایه است که مقاومت ایران ۵۰ بار درخواست داده تا تحقیقات مستقلی برای بررسی تمامی این ادعاها و دیگر دروغ هایی که کوبلر پخش کرده انجام شود.» به گفته او، «اما نه کوبلر با انجام تحقیقات مستقل موافقت کرده و و نه دولت عراق.» منبع

 

این گزارش نماینده ویژه سازمان ملل متحد مهم است. پیش از این برخی از رها شدگان از اشرف، محل تجمع مجاهدین خلق در عراق، بر نقض حقوق بشر از سوی مسوولان مجاهدین خلق تاکید داشتند اما همواره مسوولان این سازمان، معترضان را به جمهوری اسلامی وصل می کرد اما حالا که نماینده ویژه سازمان ملل این ادعا را کرده نمی شود به سادگی گذشت.

البته سازمان مجاهدین خلق، گویا استعداد زیادی از تقلید از جمهوری اسلامی دارد چون عین جمهوری اسلامی در مواقعی که متهم می شود، می زند زیر کاسه.

مثلا به این دو خبر که چون به نفع سازمان مجاهدین بوده ، دقت کنید که چطور در سایت شان منعکس شده است:

این سایت سازمان مجاهدین خلق است که وقتی احمد شهید، گزارشگر ویژه سازمان ملل متحد در امور ایران ماموریت اش تایید می شود ، خبرش را در سایت خود اینچنین منتشر می کند و یا وقتی وقتی اواخر تیر دوباره به مقر اعضای سازمان در «لیبرتی» حمله می شود، بیانیه کمیسر عالی پناهندگان ملل متحد در سایت شان منعکس می شود اما برعکس آن کسی بگوید می شود مامور جمهوری اسلامی.

مثلا حالا که مارتین کوبلر، نماینده ویژه سازمان ملل در عراق ضد مجاهدین خلق است، او را متهم می کند. و حتی رییس مجاهدین خلق می گوید«عملکرد کوبلر خیانت به حقوق بشر و مسئولیت حفاظت (آرتوپی) و لکه سیاه در تاریخچه ملل متحد» است.

این معیار دو گانه برای شما آشنا نیست؟ آنجا که یک نهاد بین المللی برای من بگوید خوب است، اما اگر علیه من بگوید، خائن است! جمهوری اسلامی سالهاست که مشابه این روش عمل می کند. یعنی اگر سازمان بین المللی دیده بان حقوق بشر بگوید در آمریکا نقض حقوق بشر است، در صدا و سیمای جمهوری اسلامی منعکس می شود اما اگر همین سازمان از زندانی کردن روزنامه نگاران ایرانی بگوید، صدا و سیما لال می شود.

مجاهدین خلق هم متاسفانه همین روش را استفاده کرده است….

————–

پس نوشت – امیدوارم کسانی که در کمپ لیبرتی در بغداد هستند هر چه زودتر آزادی انتخاب جایی برای زندگی بی ترس و آزاد را تجربه کنند.

آرش سیگار چی

 

 

AriaNews
AriaNewshttps://aria.ariairan.com/
اخبار اجتماعی، فرهنگی، ورزشی، اقتصادی، علمی از سراسر جهان در Aria News | آریا نیوز
آخرین خبرها
اخبار مرتبط