23.9 C
Paris
Friday, July 19, 2024

فرماندار رفسنجان به خبرنگار؛ یکبار دیگر سئوال را تکرار کنید در دهانت می‌زنم، حواست جمع باشد

عزل فرماندار رفسنجان که هتاکی کرده بود، تکذیب شد
یک روز پس از آن که اعلام شد فرماندار رفسنجان که در یک جلسه رسمی به یک خبرنگار هتاکی کرده بود، به درخواست احمد وحیدی، وزیر کشور ایران عزل شده، استاندار کرمان در توییتی نوشته است که او صرفا توبیخ شده است.

علی زینی وند، استاندار کرمان در توییتر خود خبر داده که با دستور ابراهیم رئیسی رئیس جمهور “برخورد تندی” با علی اکبر پورمحمدی، فرماندار رفسنجان صورت گرفت و او “۱۰ روز از حقوق و مزایا مدیریت محروم خواهد شد”. استاندار کرمان گفته در صورت تکرار رفتار “برخورد جدی‌تری انجام خواهد شد”.

آقای پورمحمدی در یک جلسه رسمی خطاب در واکنش به خبرنگاری که سوال می‌پرسد، وی را تهدید کرده بود که در دهانش می‌زند؛”یکبار دیگر سئوال را تکرار کنید در دهانت می‌زنم، حواست جمع باشد”

رسانه‌های ایران می‌گویند علی اکبر پورمحمدی از اقوام یکی از مدیران ارشد سابق در صداوسیماست و مقام قضایی بلندپایه کرمان هم از خویشاوندانش است.

علی بهادری جهرمی، سخنگوی دولت ایران هم در واکنش به تهدید این خبرنگار از سوی فرماندار رفسنجان توییتی نوشته بود “دوره بدزبانی با خبرنگاران گذشته” و “حفظ کرامت خبرنگاران از سوی دولتمردان ضروری است”.

انتشار ویدئوی بدرفتاری و هتاکی با خبرنگار از سوی فرماندار رفسنجان و سپس تکذیب آن، با واکنش منفی کاربران شبکه‌های اجتماعی و افکار عمومی رو به رو شده است.

برخی از کاربران نوشته‌اند که هدف از طرح محدودسازی سراسری اینترنت ایران که یک روز پیش در کمیسیونی در مجلس شورای اسلامی تصویب شد، جلوگیری از مطلع شدن افکار عمومی از رفتارهای اینچنین مقام‌های حکومتی با شهروندان است.

چنین رفتارهایی با خبرنگاران پیش از این هم باعث انتقاد از مسئولان دولتی ایران شده بود.

در دولت حسن روحانی، درگیری لفظی عباس آخوندی، وزیر وقت راه وشهرسازی در حاشیه نشست هیات دولت با خبرنگار خبرساز شده بود.

آقای آخوندی با فریاد بر سر خبرنگاری که پرسشی درباره خرید هواپیماها مطرح کرده، گفته بود “خبرنگار باید یک جُو عقل داشته باشد” و سپس میکروفن خبرنگار را دستش گرفته بود و قصد پرت کردن آن را داشت.

AriaNews
AriaNewshttps://aria.ariairan.com/
اخبار اجتماعی، فرهنگی، ورزشی، اقتصادی، علمی از سراسر جهان در Aria News | آریا نیوز
آخرین خبرها
اخبار مرتبط