5 C
Paris
Friday, January 27, 2023

در تجاوز جنایتکارانه پوتین به اوکراین، 15 میلیون بی خانمان، هزاران کشته و مجروح و بیش از 5میلیون پناهنده به کشورهای همسایه !

فرقه رجوی در سال 1392

secte_radjavi

رجوی سال 91 را با کوله باری از چالش ها ، نا امیدی ها، شکست ها ، دل مردگی تشکیلاتی و انحطاط ایدئولوژیک به پایان رساند.سالی که علی رغم خروج از لیست تروریستی، نه تنها درغم از دست دادن پادگان اشرف به خود می پیچد،بلکه بوی ناخوش فروپاشی و اخراج از عراق تمامیت آنان را کمرشکن نموده و طرح های ضد انسانی او را یکی پس ازد یگری به بن بست کشانده است.

اگر از توهمات ، ادعاهای توخالی و ظاهرا پیروزی های مکرر رهبران مجاهدین در رویارویی با حکومت عراق و ایران بگذریم،در یک جمله باید گفت سال 91 ،سال فرو افتادن از شاخه ای بود که 32 سال روی آن نشسته و از بن می برید!

-اخراج از پادگان اشرف و انتقال به کمپ موقت لیبرتی

-عدم پذیرش اعضای تروریست مجاهدین از سوی کشورهای غربی

-به کشتن دادن بیهوده اعضای محصور در کمپ لیبرتی

-عدم تحمل حضور خانواده ها و ندادن ملاقات به آنان

-شکست تاکتیک “بیا،بیا”ی رجوی در تحریک و درگیری با نیروهای عراقی

-فرار پیاپی اعضای دربند از پادگان اشرف و کمپ لیبرتی

-شکست طرح “پایداری اشرف و اینکه اشرف اگر بایستد جهانی را به پایداری فراخواهد خواند”

-شکست توطئه بسیح تتمه حزب بعث و دست اندازی در حکومت عراق

-بی توجهی دول غرب به جاسوسی و شیطنت های اتمی

-مشارکت در ترور دانشمندان اتمی ایران

-شکست توطئه های ضد انسانی رجوی بر علیه افراد جداشده ،منتقدین و ایرانیان آزاده خارج کشور

-شکست رجوی در طرح “برپایی یکان های آزادی داخل کشور”

-آشکار شدن حرمسرا و هم خوابگی رجوی با زنان مجاهدین

-ریزش اعضا و هواداران شورایی فرقه رجوی در خارج کشور

-تداوم غیبت 10 ساله مسعود رجوی از انظار عمومی

– و مهم تر از همه حسرت بدلی 32 ساله در باره سرنگونی و رویای بر قدرت نشستن،از برجسته ترین تیتر های سال 91 درشکست همه جانبه و کمرشکن شدن تمامیت فرقه رجوی است.

اما رجوی در سال 91 «پیروزی» هایی نیز به دست آورد.وقایع و رخدادهایی که حتی گروه های سیاسی خارج کشور را به واکنش و شرم واداشت.عیان شدن پشت پرده روابط با سرویس های جاسوسی و مراوده با نئوکان ها و جنگ طلبان آمریکایی برای حمله نظامی به مردم ایران،وجهه ضد انسانی و ضد مردمی رجوی را صدها بار بیش از دوران وابستگی به صدام حسین در مدار خیانت به مردم کشور خود ارتقاء داده و بالا برد.در این زمینه با اطمینان کامل می توان گفت که رهبران فرقه رجوی «پیروز» شده و به نهایت آرزوی خود در خدمت به سرویس های جاسوسی و ضد ایرانی رسیده و جزئی از بازی بین المللی بر علیه مردم ایران شدند.

با اینحال سرنوشت تلخی که از سال 1360 شروع شده و پنج سال بعد آنان را رسما با ارتش خصوصی صدام حسین پیوند داد،در لایه ای عمیق تر از پیش قرار گرفته و روز به روز آنان را کم ارزش تر و بی تاثیر تر نموده است.

اگر نگاهی کوتاه به تاریخچه روزهایی که رجوی قدم در راه بی بازگشت عراق و پادگان اشرف نهاد داشته باشیم،به خوبی در خواهیم یافت که تمامیت «استراتژی جنگ مسلحانه» و مشارکت مجاهدین با ارتش صدام حسین در تجاوز و خیانت به مردم ایران، زائده جنگ و ذهن آنارشیست مسعود رجوی بوده است.چیزی که سال ها از او انکار و ازد یگران اصرار و پافشاری در رد این تئوری مزخرف بود!

از سال 1360 تا کنون 32 سال می گذرد.ده ها عمل انتحاری با نام اسلام انقلابی رجوی،صدها بمب گذاری،قریب به 18.000 ترور خیابانی،موشک پرانی و خمپاره زنی به خانه های مردم،صد ها عملیات مرزی،صدها عملیات چریکی،دزدی مسلحانه از بانک ها،جاسوسی و خیانت در زمان جنگ و … محصولات بی ثمر این دوران برای ثبت تجربه در تاریخ ، اثبات گمراهی استراتژیک و شکست ایدئولوژی رجوی کافی است.

حال سال 1392 شروع شده است.سالی که فرقه رجوی ملزم به اخراج از عراق است.راهی که او رسما در سال 1365 بی بازگشت اعلام نمود،اکنون با تغییر معادلات منطقه ای و با چشم اندازی نه چندان روشن قابل رجعت است.اما  چگونه رجعتی و به کجا؟!

نمودار راه طی شده،رفتار کنونی و پاسخ به این سئوال، سرنوشت فرقه رجوی در سال 1392 شمسی خواهد بود!

8 آوریل 2013

محمد علوی

AriaNews
AriaNewshttps://aria.ariairan.com/
اخبار اجتماعی، فرهنگی، ورزشی، اقتصادی، علمی از سراسر جهان در Aria News | آریا نیوز
آخرین خبرها
اخبار مرتبط