3.1 C
Paris
Friday, December 2, 2022

در تجاوز جنایتکارانه پوتین به اوکراین، 15 میلیون بی خانمان، هزاران کشته و مجروح و بیش از 5میلیون پناهنده به کشورهای همسایه !

سند همکاری مجاهدین خلق با خلخالی در اعدامهای اول انقلاب – نشریۀ مجاهد، دوشنبه ۱۵ خرداد ۱۳۵۸

 

سازمان تروریستی مجاهدین خلق از سال 1358 تا 1360 که در ایران آزادانه به فعالیت سیاسی اشتغال داشت،خود را چپ تر و انقلابی تر از حکومت می دانست.به همین دلیل مواضعی بسیار خشن و به اصطلاح “انقلابی تر” اتخاذ می کرد.از یک طرف به  حکومت انتقاد می کرد که شما سازشکار هستید و از طرف دیگر خواستار حکم مرگ برای دستگیر شدگان و بازماندگان رژیم سلطنتی بود.یکی از این نمونه ها که در نشریه مجاهد آنموقع منتشر گردیده،حمایت از صادق خلخالی و انتقاد از “دادگاه انقلاب” راجع به حکم صادره برای “شیخ الاسلام زاده” می باشد که در زیر آمده است.ظاهرا مجاهدین خواستار کشتار و اعدام های بسیار زیادی در اوایل انقلاب بوده اند و به همین دلیل از دادگاه انقلاب انتقاد نموده و مقالاتی را در  نشریه مجاهد ارگان سازمان مجاهدین خلق به این موضوع اختصاص داده بودند.لازم به ذکر است که سازمان مجاهدین خلق نقش بسزایی در ایجاد خشونت پس از سقوط رژیم پهلوی در جامعه ایران داشت.

خبر و سند زیر توسط کاربری بنام sommer81 در دنباله به اشتراک گذاشته شده است:

نشریه مجاهد ارگان رسمی سازمان مجاهدین خلق، دوشنبه ۱۵ خرداد ۱۳۵۸ در مقاله ای با عنوان”دادگاه های خلق، قدمی در راه حاکمیت مردم بر سرنوشت خود نوشته است” :..چرا کار شور دادگاه تهرانی سه روز طول کشید؟ سه روز شور آنهم برای کسی که بنابر ضوابطی که از سوی رهبر انقلاب تعین شده بود هیچ کیفری به جز مرگ برایش متصور نبود…علیرغم دستهای ناپاک در بعضی‌ سطوح ، دادگاه‌های انقلاب کمابیش به صدور احکام انقلابی‌ در مورد سرسپردگان و حامیان رژیم پیشین ادامه میدادند، گرچه در همین مورد هم سازشکارن تلاش داشتند مسیر انقلابی آن را منحرف کرده و به مماشات با ضد انقلاب بکشانند. اما گرمای انقلاب از یکسو و فشار افکار و احساسات جریحه دار شدهٔ خلقی داغدید، کمتر به مرتجعین امکان می داد که علناً به کمک عناصر رژیم شاه بشتابند!! …درست به همین دلایل احکام انقلابی‌ و قاطع دادگاهها مورد حمایت همهٔ نیروهای ترقیخواه و پیشرو جامعه و گسترده‌ترین اقشار خلق بود. و هیچکدام از اعتراضات جنجالی و به اصطلاح قانونی‌ محافل ارتجاعی امپریالیستی جهان نیز تردیدی در حقانیت این احکام ایجاد نمی‌‌کرد.

برای مشاهده سند اینجا کلیک کنید

AriaNews
AriaNewshttps://aria.ariairan.com/
اخبار اجتماعی، فرهنگی، ورزشی، اقتصادی، علمی از سراسر جهان در Aria News | آریا نیوز
آخرین خبرها
اخبار مرتبط