16.9 C
Paris
Monday, May 16, 2022

در تجاوز جنایتکارانه پوتین به اوکراین، 15 میلیون بی خانمان، هزاران کشته و مجروح و بیش از 5میلیون پناهنده به کشورهای همسایه !

کسب تکلیف از مسعود رجوی؛بریم رای بدیم به رفسنجانی؟

radjavi_terrorisme_iran

مسعود رجوی سرکرده سازمان تروریستی مجاهدین خلق در 21 اردیبهشت 1392،یعنی درست چند ساعت قبل از ثبت نام آقای هاشمی به او پیام داد که کاندید انتخابات ریاست جمهوری ایران شود.او گفته بود؛” رفسنجانی باید پیرانه سر،ترس را کمی کنار بگذارد و بلادرنگ برای انتخابات ریاست جمهوری رژیم ثبت نام کند.این تعارف که «من بدون موافقت ایشان وارد عرصه نخواهم شد»در محذور گذاشتن مضاعف خامنه ای است و باید از آن دست بکشد. “

«همنشین بهار»  که قبلا از نامه سرگشاده ایرج مصداقی به مسعود رجوی حمایت کرده و انتقاداتی را متوجه رجوی نموده ،اینک در قبال پیام رجوی به رفسنجانی موضع گرفته و با درج مقاله ای تحت عنوان ” تب و تاب انتخابات، مسعود رجوی را هم گرفت ” او را مورد سئوال قرار داده است.

در این مقاله که یکی از بخش های جالب آن از نظر می گذرد،از رجوی سئوال شده شما که ظاهرا این بار انتخابات ریاست جمهوری ایران را تحریم نکرده اید،به ما می گویید که برویم و به آقای رفسنجانی رای بدهیم؟آیا موضع گیری اخیر مسعود رجوی در قبال انتخابات ریاست جمهوری چرخش مواضع مجاهدین در قبال سیاست ایران است؟ و سئوالاتی از این دست که در متن این بخش از مقاله نهفته و رجوی را نسبت به مواضع ضد و نقیض اش به چالش کشیده است؛

 

بریم رای بدیم به رفسنجانی؟

…پیام مزبور برای جوانان ایران چه رهنمودی دارد و چه راهی را پیش پای آنها می‌گذارد؟

خامنه ای که پیام را گرفته و «طبق رهنمود و خواسته شما» برای نجات نظام رفسنجانی را آورده است، رفسنجانی هم پسندیده و پذیرفته است. بسیار خوب. بقیه چکار کنند؟ رهنمود سیاسی پیام چیست؟

شنوندگان این پیام که چندی پیش فرمان «برپا، برپا» ی شما را شنیده اند که «در جاجای میهن اشغال شده تشکیل یگانهای ارتش آزادیبخش دهند» حالا چه تکلیفی دارند؟

در انتخابات شرکت کنند؟ همه بریم رای بدیم به رفسنجانی؟ اگر نه، پس اینها چیست که در پیام آمده؟

اگر آری، پس دلیل آنهمه مقابله با خاتمی چی بود؟

او که در عمل خیلی جلوتر از رفسنجانی بود. رفسنجانی چه گلی بر سر این نظام زده یا می‌تونه بزنه که خاتمی نزد یا نمی‌تونه بزنه؟

شما که می‌گوئید طالب خون و خونریزی کمتر هستید پس چرا تمام هّم و غم خودتان را در داخل و خارج کشور علیه خاتمی گذاشتید؟ (غرض از این سئوال نشان دادن تناقض ها است وگرنه کسی نمی‌خواهد سنگ خاتمی را به سینه بزند.)

یادتان می‌آید به صراحت به موسوی و کروبی نوشتید که خاتمی نفوذی خامنه ای است؟ او را در آب نمک خوابانده برای انتخابات بعدی!

لااقل بخاطر اینگونه پیش بینی های چپ اندرقیچی از خودتان انتقاد کنید.

در همین رابطه پیام مسعود رجوی در سال ۶۴ (نشریه مجاهد شماره ۲۵۱) در ارتباط با کاندیداتوری مهندس بازرگان که او را به «عمر سعد» تشبیه می‌کرد و از «خوردن نانی که از گندم ری» ساخته شده برحذر می‌داشت سند بسیار گویایی است.

«…ای وای بر شما که پیرانه سر به امید رسیدن به جاه و مقام به گور شهیدان لگد می‌زنید، ای ننگ بر شما و برآن مقام و ریاست و صدارتی که احیاناً می‌خواهید بدست آورید… آقای بازرگان حیا کن، حیا کن… دوران شیادی و حقه بازی بسر رسیده است… . اعلام شرکت در انتخابات منحوس خمینی کرده اند منتها یک غر و عشوه سیاسی میانه بازان هم آمده اند…

بحث در نام است و کام، بحث در جاه است و مقام… »

چرا این خیرخواهی و این خونریزی کمتر را (که در پیام به خامنه ای و رفسنجانی روی آن انگشت می‌گذارید) هنگامی که مهندس بازرگان کاندیدا شد نکردید و او «عمر سعد» شد؟ چرا آن همه فحش و فضیحت؟ حالا چه چیز تغییر کرده است؟

همنشین بهار- سایت پژواک

 

AriaNews
AriaNewshttps://aria.ariairan.com/
اخبار اجتماعی، فرهنگی، ورزشی، اقتصادی، علمی از سراسر جهان در Aria News | آریا نیوز
آخرین خبرها
اخبار مرتبط