7.9 C
Paris
Tuesday, October 4, 2022

در تجاوز جنایتکارانه پوتین به اوکراین، 15 میلیون بی خانمان، هزاران کشته و مجروح و بیش از 5میلیون پناهنده به کشورهای همسایه !

زنان کرد ایرانی با مسلسل و ترانه در جنگ با داعش

شبکه تلویزیونی ان آر تی به نقل از رویتر گزارش کرده است که بیش از ۲۰۰ زن کرد ایرانی در خط مقدم جنگ با داعش در موصل شرکت دارند.

این شبکه می گوید که آنها در گروه ۶۰۰ نفره مردانی هستند که خود را بخشی از حزب آزادی کردستان می نامند.
آنها تحت رهبری ائتلاف آمریکا عمل می کنند و سنگر به سنگر نیروهای داعش را پاکسازی کرده و به قلب شهر موصل نزدیک می شوند.

این گروه از زنان قبل از پیوستن به این جنگ از ۶ هفته قبل در حال فراگیری تیراندازی و تاکتیک های عملیاتی بوده اند.

یکی از این زنان مبارز گفته است؛ ما برای حفاظت از آب و خاک مان اینجا هستیم. برای ما نام و تنوع گروه های اشغالگر مهم نیست. چرا که ما تا پاکسازی و بیرون کردن آنان خواهیم جنگید و مردم این ناحیه را از دست گروه های اشغالگری چون داعش آزاد خواهیم کرد.

در صحنه هایی از نبرد زنان کرد در موصل گزارش شده است؛ زمانیکه نیروهای داعش به سمت آنان خمپاره اندازی می کردند، این زنان با آتش مسلسل و همراه با خواندن سرود به سوی نیروهای داعش پیشروی کرده و همزمان با آتش مسلسل و سرودخوانی پاسخ آنان را می دادند.

فرمانده این گروه از زنان کرد که حسین یزدان پناه نام دارد گفته است، زنان کرد در چنین جنگ هایی همیشه دست بالا را داشته اند.

نبرد موصل بزرگترین عملیات نیروهای کرد وعراقی چند سال اخیرعلیه داعش می باشد. گفته می شود بیش از ۳۰۰۰۰ نیروی مسلح در این عملیات علیه نیروهای داعش که ۵۰۰۰ نفر تخمین زده می شود شرکت دارند.

AriaNews
AriaNewshttps://aria.ariairan.com/
اخبار اجتماعی، فرهنگی، ورزشی، اقتصادی، علمی از سراسر جهان در Aria News | آریا نیوز
آخرین خبرها
اخبار مرتبط