2.5 C
Paris
Monday, December 5, 2022

در تجاوز جنایتکارانه پوتین به اوکراین، 15 میلیون بی خانمان، هزاران کشته و مجروح و بیش از 5میلیون پناهنده به کشورهای همسایه !

رهبر یک فرقه هندی به جرم تجاوز به ده سال زندان محکوم شد

یک دادگاه در شمال هند، گورمیت رام رحیم سینگ، مرشد و رهبر یک فرقه هندی را به جرم تجاوز به زنان به ده سال زندان محکوم کرده است.

این دادگاه در شهر روتک در شمال هند، آقای سینگ را در اتهام تجاوز به دو زن در حدود پانزده سال پیش مجرم شناخته است.

صدور رای دادگاه از همان روز اول باعث تحصن مریدان او و بروز ناآرامی‌هایی شد که دست کم سی کشته و دویست مجروح بر جای گذاشت.

معترضان معتقد بودند که رهبر آنان مرتکب گناه نمی‌شود و اتهام تجاوز جنسی دروغ است.

شمار افرادی که در آستانه اعلام نظر دادگاه در خیابان‌های شهرهای مختلف هند بودند تا ۲۰۰ هزار نفر برآورد می‌شد.

پلیس هند گفته است برای حفظ آرامش از تمام توان خود استفاده خواهد کرد. تعداد زیادی از نیروهای پلیس و سربازان ارتش پیش از صدور حکم در شهر روتک مستقر شده‌اند.

سه روز پیش (جمعه ۲۵ اوت/ سوم شهریور) دادگاهی در شهر پنج‌کولا، در شمال هند، رحیم سینگ، پنجاه ساله را در ارتباط با اتهام “تجاوز به دو زن” در پانزده سال پیش مجرم شناخت و اعلام شد که مجازات این شخص روز دوشنبه صادر خواهد شد.

این در حالی است که هم اکنون قانون منع رفت و آمد در شهر سیرسا که مقر این جنبش در آن قرار دارد به اجرا درآمده است.

ارتش هند حدود چهار هزار مرید این مرشد را که در مجتمع متعلق به رحیم سینگ تحصن زده بودند را قانع کرده تا این محل را ترک کنند ولی هزاران نفر دیگر شب را در آنجا گذراندند.

در حال حاضر، گورمیت رام رحیم سینگ زندانی است.

او دو سال پیش (٢٠١٥) متهم شد که چهارصد تن از پیروان خود را ترغیب کرد اخته شوند تا به گفته او از این طریق به خدا نزدیک شوند.

رحیم سینگ علاوه بر جایگاه مذهبی، فعالیت‌های اجتماعی زیادی هم دارد. او بازیگری، خوانندگی و کارگردانی هم می‌کند و در ایالت هاریانا شخص پرنفوذی به حساب می‌آید.

AriaNews
AriaNewshttps://aria.ariairan.com/
اخبار اجتماعی، فرهنگی، ورزشی، اقتصادی، علمی از سراسر جهان در Aria News | آریا نیوز
آخرین خبرها
اخبار مرتبط