15.7 C
Paris
Sunday, October 2, 2022

در تجاوز جنایتکارانه پوتین به اوکراین، 15 میلیون بی خانمان، هزاران کشته و مجروح و بیش از 5میلیون پناهنده به کشورهای همسایه !

رجوی با استفاده از تروریسم، مانع پیشروی جنبش سبز در ایران می شود!

 

Congressman-Dana-Rohrabacher-and-Mojahedin-Khalq-terrorists

 

حامی تروریسم مجاهدین خلق (فرقه رجوی) در کنگره امریکا،

از این حکومت میخواهد تا با استفاده از تروریسم از پیشروی جنبش سبز در ایران جلوگیری کند

نماینده کنگره از دولت امریکا میخواهد تا در ایران تنش های قومی ایجاد کند

جمعه بیست و ششم آوریل ۲۰۱۳

نوشته شده توسط نیاک

دانا روراباکر نماینده کنگره امریکا دیروز با ارائه پیشنویس قطعنامه ای رسما از حکومت امریکا خواست تا بر فعالیت های خود در زمینه دامن زدن به تنش های قومی در ایران بیافزاید.

ایده بوجود آوردن تنش های قومی با هدف بی ثبات کردن کشور ایران ایده جدیدی نیست. روراباکر رئیس زیر کمیته نظارت و تحقیق در کمیته امور خارجه کنگره این کشور که حامی بی ثبات کردن ایران از طریق دامن زدن به تنش های قومی و استفاده از گروههای خشونت گرا است هیچ گاه دیدگاه های خود در این زمینه را مخفی نکرده است. وی همچنین به حمایت از گروههایی مانند مجاهدین خلق (فرقه تروریستی رجوی) و ارائه قطعنامه هایی برای حمایت از تجزیه طلبی در آذربایجان و بلوچستان نیز شهرت دارد.

قطعنامه پیشنهادی اخیر وی (شماره ۱۸۳) خواستار استفاده از سیستم بی بی جی (رادیو تلویزیونهای فارسی زبان تحت کنترل حکومت امریکا علیه ایران) برای پخش برنامه هایی به زبانهای آذری و بلوچی در ایران و مناطق هم مرز با پاکستان میگردد تا مشخصا به تنش های قومی دامن بزنند.

اهداف روراباکر کاملا مشخص است. وی سال گذشته نیز با ارسال نامه ای به هلاری کلینتون نوشت: “کمک به خواسته های مشروع مردم آذری برای کسب استقلال، خود به تنهایی هدف ارزشمندی است ولی از طرف دیگر نباید فراموش کرد که این مسئله تهدیدی را متوجه ظالمان ایرانی خواهد کرد که مسلما از تهدید بمباران مراکز تحقیقاتی زیر زمینی آنها در این کشور بزرگتر خواهد بود”.

بنابر گزارشات، هدف از نوشتن این نامه سرمایه گذاری روی موقعیتی بود که مراکز خبری از آن بعنوان احتمال همکاری های نظامی بین جمهوری آذربایجان و اسرائیل یاد کرده بودند. روراباکر با اشاره به این احتمال همکاری در نامه خود به کلینتون نوشت: “به نفع امریکا خواهد بود تا طرفین را به چنین همکاری تشویق کند چرا که رهبری مهاجم تهران هم دشمن ما است و هم دشمن آنهاست”.

وی یکی از پشتیبانان اصلی مجاهدین خلق و یکی از مخالفین سرسخت “جنبش سبز” است. وی یکی از افراد فعال برای خارج کردن نام مجاهدین خلق از لیست گروههای تروریستی حکومت امریکا بود و جالب است که همزمان خواستار استفاده از خشونت و مجاهدین خلق برای دسترسی به اهداف سیاسی نیز می گردید. روراباکر چندی قبل از این که حکومت امریکا مجاهدین خلق را از لیست تروریستی اش خارج کند گفت: “فقط پاسیویست ها نخواهند بود”.

حرکت های خشونت گرای دیگری همچون گروه شبه نظامی سنی جندالله که در سال ۲۰۱۰ در لیست تروریستی حکومت امریکا قرار گرفت نیز طبعا از فعالیت های روراباکر در جهت بوجود آوردن تنش های قومی سود خواهند برد. روراباکر در این آخرین پیشنهادش در کنگره امریکا مشخصا از استفاده از خشونت و تجزیه طلبی در استان سیستان و بلوچستان و مناطق مرزی پاکستان نیز دفاع می کند.

قابل توجه است که آقای روراباکر در حمایت از لایحه پیشنهادی خود به منابع وسیع انرژی و اهمیت استراتژیک مناطق مرزی بین ایران و پاکستان نیز اشاره می کند و می گوید: ” مشخص است که این مناطق سکونت مردم بلوچ دارای منابع سرشاری از نفت و گاز و طلا و دیگر معادن بوده و از طرف دیگر حدود هزار مایل ساحل استراتژکی در کناره خلیج فارس و دریای عمان را در بر می گیرد”.

شورای امریکایی های ایرانی تبار (نیاک)، ترجمه ایران اینترلینک

ایران اینترلینک

 

 

 

 

 

AriaNews
AriaNewshttps://aria.ariairan.com/
اخبار اجتماعی، فرهنگی، ورزشی، اقتصادی، علمی از سراسر جهان در Aria News | آریا نیوز
آخرین خبرها
اخبار مرتبط