26.3 C
Paris
Monday, August 15, 2022

در تجاوز جنایتکارانه پوتین به اوکراین، 15 میلیون بی خانمان، هزاران کشته و مجروح و بیش از 5میلیون پناهنده به کشورهای همسایه !

در باره حسن داعی الاسلام عضو مجاهدین خلق در آمریکا

Hassan_Daioleslam4
حسن داعی یا حسن داعی الاسلام در تظاهرات مجاهدین – آمریکا

یکی از کاربران سایت با ارسال نامه ای خواستار روشن شدن عضویت حسن داعی الاسلام در سازمان مجاهدین که با نام حسن داعی در آمریکا فعالیت می کند شده است.این کاربر عزیز ضمن ارسال چند مطلب و عکسی که افراد جداشده به نام حسن داعی منتشر نموده اند پرسیده اند که آیا این فرد واقعا حسن داعی است؟

ضمن تشکر از این کاربر گرامی ،توصیه می کنیم نامه مشابهی را نیز به حسن داعی ارسال کرده و مستقیما از خود او جویا شوند چرا که اکنون دیگر نباید ترسی برای ابراز هویت داشته باشد! با اینحال من  موضوع مورد نظر را با چند تن از اعضای جداشده قدیمی مطرح کردم و نکات تصحیحی در این باره ذکر کردند که همینجا می آورم؛

Isnt-Hassan_Daioleslam
عکس کوچک سمت راست حسن داعی الاسلام و عکس سه نفره سمت چپ از سمت راست؛حسن نظام الملکی،علی اکبر حیاتی و محمود قجر عضدانلو

۱.عکس منتشر شده به نام حسن داعی( عکس بالا  ) که در بین دو تن از فرماندهان مجاهدین به نام های  حسن نظام الملکی و محمود قجر عضدانلو نشسته است،حسن داعی الاسلام نیست.بلکه نام او علی اکبر حیاتی از مسئولان سازمان است که چند سالی را همراه با حسن نظام الملکی در بخش ارتش و ضد اطلاعات سازمان کار می کرده و بعدها نیز بعنوان فرمانده گردان زرهی ، توپخانه و … فعالیت داشته است.می گویند او برادر کوچک محمد حیاتی از فرماندهان ارشد مجاهدین در کمپ لیبرتی است.نام علی اکبر حیاتی ردیف 487  در لیست مسئولین نهاد منتشر شده  پائیز سال ۱۳۷۰ وجود دارد.

mek_membersردیف 487 ، علی اکبر حیاتی ( تصویر جدول برگرفته از کتاب علی اکبر راستگو ) 

۲.حسن داعی الاسلام یا همان حسن داعی از اعضای سازمان مجاهدین بوده و برادری بنام سید حسین داعی الاسلام و خواهری بنام فاطمه داعی الاسلام دارد که احتمال می رود اکنون در کمپ لیبرتی یا اردن باشند.نام حسن داعی در لیست های منتشره سازمان وجود ندارد.اما او توسط مجاهدین از فرانسه به آمریکا اعزام شده و با پشتیبانی علیرضا جعفرزاده و صونا صمصامی به لابی گری برای مجاهدین در طیف نئوکان های آمریکایی و تشویق آنان برای حمله نظامی آمریکا به ایران مشغول می باشد.

hossein_dayi-ol-eslam_mek_terrorist

سید حسین داعی الاسلام ، برادر حسن داعی الاسلام( تصویر چپ )

ضمنا ۲ مطلبی را که این کاربر گرامی راجع به حسن داعی از سیروس محسن و دانیل لوبان ارسال نموده و سئوالات خود را از روی این مقالات  پرسیده اند ذیلا منتشر میکنم؛

نیما

.

حسن داعی کیست؟ – مطلبی از سیروس محسن

از ژوئن سال 2005  از زمانی که استاتوی سازمان مجاهدین خلق تحت عنوان نیروهای مسلح صدام توسط آمریکایی ها تحت بررسی بود توسط آمریکایی ها افراد تحت حفاظت نامگذاری شدند و در همین زمان وزارت خارجه آمریکا اعلام حمایت کرد ارگانی که بیش از دو سال مانع هر گونه بند و بست و مورد استفاده قرار کرفتن مجاهدین بود با این تغییر موضع امکاناتی برای مجاهدین فراهم شد از جمله داشتن نفوذ در صدای آمریکا و جسن داعی بعنوان کادر حرفه ایی و عقیدتی سازمان مجاهدین در ارتباط با صدای آمریکا قرار گرفت .

حسن داعی سالها در بخش ارتش در سازمان مجاهدین خلق معاون حسن نظام الملک و از معاونین مرکزیت سازمان بود بخش ارتش قوی ترین سیستم جاسوسی سازمان و ناظر بر تحرکات و آرایش نظامی ارتش ایران در زمان جنگ بود و تمام اطلاعات توسط این ارگان به مسعودرجوی وسپس به عباس داوری و مهدی ابریشمچی داده می شد تا در اختیار ارتش و نیروی هوایی صدام قرار گیرد.

وقتی من توسط سازمان از ایران وارد پایگاهای سازمان در مناطق مرزی شدم پس از چند روز بخش ارتش متشکل از حسن نظام الملک .حسن داعی و دو نفر دیگر به سراغم آمدند به آنها خبر داده شده بود که نفراتی از تشکیلات مخفی من از پرسنل ارتش ایران می توانند باشند و آنها برای کسب اطلاعات و دستیابی به آنها آمده بودند در توضیحاتی که دادند برای من ابهام شد که این افراد مورد نظر محل خدمتشان در غرب و جبهه جنوب است و سازمان چه نیازی به آن دارد واین اطلاعات فخط می تواند به درد ارتش و نیروی هوایی عراق بخورد.

بدین خاطر از دادن هرگونه سرنخی امتناع کردم چون در آنزمان روزانه هزاران نفر در آن مناطق کشته می شدند و این حرکت زشت و سخیف از سازمان قابل هضم نبود .

بدلیل عدم همکاری من با بخش جاسوسی ارتش بیش از یکماه مانع از خروج من از قرنطینه شدند و با اصرار به اینکه من هیچ اطلاعی ندارم مرا رها کردند.

پس از دو سال هر چند ماه یکبار در محلهایی که رجوی در جمع حاضر می شد من نیز بعنوان نیروهای حفاظت در حریان فرار میگرفتم. پندی پیش عکسی برش خورده از نشریه سازمان در بهار1366 در خروجی یکی از سایتهای وابسته به رژیم فرار گرفت که محمود قجر عضدانلو(برادر مریم قجر)حسن نظام الملکی.حسن داعی کنار هم نشسته اند این عکس به همراه عکس دیگری همانموقع منتشر شد که آم ردیف تماما حفاظتی بودند که پشت سر مسعود و مریم نشته بودیم من در کنار حسن نظام بودم که عکس من برش خورده است اگر مجاهدین عکس کامل را منتشر کنند.

و این است آقای حسن داعی جاسوس جنایتکار او دعا خوان و قرآن خوان رجوی هم بود در سال 56 و 57 با آخوندها و طلبه ها هم سرو کار داشته و ز این قماش است او پندین سال پیش برای برقراری و راه اندازی قویترین سیستم جاسوسی و اعتبار بخشی نو به سیستم متلاشی شده توسط آمریکاییها به آمریکا منتقل شد

و بعنوان یک کادر عقیدتی و جلقه به گوش در حال انجام وظیفه به معبود عقیدتی خویش یعنی پیر کفتار مزدور و خاین مسعود رجوی است و تمامی برنامه ها واسناد حقیقی و یا من درآوردی همگی توسط سازمان مجاهدین خلق تهیه می شود.

حسن داعی الاسلام کیست؟ – مطلبی از دانیل لوبان

 در مطلب قبلی به حسن داعی الاسلام اشاره کردم -مردی که  او  را در مرکز بحثهای اخیر پیرامون نایاک می بینیم- حسن داعی به گفته چندین منبع با مجاهدین خلق، گروه تروریستی  که وزارت امور خارجه آمریکا  آن رادر فهرست  گروههای تروریستی قرار داده، مرتبط است. گروهی که  ارتباطات نزدیک با رژیم صدام حسین داشت.

جنیفر روبین در یادداشتی در مجله کامنتری نه تنها به این مدعا بدبین است بلکه  من را متهم کرده که وارد بازی تخریب چهره دست چپی ها  شده ام. با وجود آنکه لحن عمومی  جنیفر را لحنی عصبی می بینم اما فکر میکنم خواسته او برای این که من جزییات بیشتری برای پشتیبانی از این ادعا ارائه بدهم درخواست معقولی است. به همین علت اظهارات چند نفر، از جمله  گفته های اعضای سابق مجاهدین خلق  را در اینجا نقل میکنم که همگی به نقش داعی الاسلام در این گروه اشاره می کنند.

به نظر من این گفته ها نشان می دهد که شک و تردید در مورد روابط داعی الاسلام با مجاهدین بی پایه نیست و بر اساس منطق و شواهد است.

مسعود خدابنده عضو سابق مجاهدین  خلق که در حال حاضر از کارشناسان مطرح و از منتقدان این گروه است می گوید:

«بدون هیچ تردیدی می توانم بگویم که حسن داعی الاسلام عضو چیزی است که ما آن را فرقه رجوی می نامیم. روی همین اصل حسن داعی مطیع رهبری رجوی است و اقدامی نخواهد کرد که به نوعی با نیازها و التزامات آنها تناقض داشته باشه و قطعا بدون اطلاع یا رضایت و موافقت آنها نخواهد بود (حالا اگر نخواهیم بگوییم که عملا دستور می گیرد). عبارت «عضو» نوع رابطه داعی را با رجوی ها مشخص می کند. مجاهد ها هم مثل اعضای القاعده کارت عضویت برای اعضایشان صادر نمی کنند. اما من بسیار شک دارم که مجاهدین روزی عضویت او را تکذیب کنند. همانطور که هیچگاه رد نکردند که علیرضا جعفر زاده عضو این گروه است. نوشته های داعی الاسلام در وب سایت  مجاهدین دیده می شود. مجاهدین نوشته های کسی را منتشر نمی کنند جز آنها که در چارچوب قیدها و دستورات سازمانی باشد.»

محمد حسن سبحانی عضو بلند پایه سابق مجاهدین که به دلیل سرپیچی از سیاستهای رسمی مجاهدین  مدت ۸ سال در زندان انفرادی بوده و نهایتا به نیروهای امنیتی  صدام تحویل داده می شود، می گوید:

«حسن داعی الاسلام  که عضو سازمان مجاهدین ( فرقه رجوی) به حساب می آید مدت زمان طولانی مورد انتقاد شدید مسعود رجوی رهبر فرقه بود چرا که حسن داعی حاضر نبود آمریکا را ترک کند و به فرقه که در آن زمان  تحت حکومت صدام حسین در عراق بود بپیوندد. اما اکنون و تحت شرایط جدید که باقی مانده های فرقه رجوی پس از سقوط صدام حسین به کشورهای غربی آمده اند، موقعیت اجتماعی حسن و توانایی اش در تکلم به زبان انگلیسی توجه رجوی را جلب کرده است. به نظر می آید که که او نفر بعدی است که در نوبت است تا برای منافع گروه از او استفاده شود.» ( برگرفته از مقاله ای که سال ۲۰۰۷ به قلم  سبحانی نوشته شد. در این مطلب شرح کاملی از ارتباط و همکاری عمیق خانواده داعی الاسلام  با مجاهدین داده شده است. حسین برادر داعی الاسلام  و فاطمه خواهر او از اعضای کادر رهبری مجاهدین بودند.)

مهدی نوربخش استاد روابط بین الملل در دانشگاه هریسبورگ می گوید:

«من حسن داعی الاسلام را از نزدیک و به طور شخصی می شناسم. او روزنامه نگار نیست بلکه تاجر عطر است. او یک عضو سابق مجاهدین است که برای سالها منتقد سازمان بود. چندین سال در اروپا زندگی می کرد تا اینکه به آمریکا و به فنیکس آریزونا امد. دوباره مجاهدین او را جذب کردند و در حال حاضر در طرح و دفاع از مواضع سازمان تروریستی اش فعال است. کسانی که او را می شناسند به خوبی می دانند که تعهد و التزام او به مجاهدین عملی فرصت طلبانه است.»

افراد مطلع دیگری هم به طور خصوصی با من در مورد پیوندهای داعی الاسلام با مجاهدین صحبت کرده اند، اگر کس دیگری مایل است اطلاعات بیشتری را در این مورد در اختیار عموم بگذارد با من تماس بگیرد.

برای اطلاعات بیشتر در مورد سابقه مجاهدین خلق، شرح وزارت امور خارجه آمریکا از این گروه را در صفحه تروریسم ببینید. دیده بان حقوق بشر هم  سال ۲۰۰۵ گزارشی در مورد جزئیات سوابق گروه در شکنجه و زندان انفرادی اعضای ناراضی آن منتشر کرد.

مجاهدین گروه شبه نظامی بود که با ایدئولوژی ترکیبی از اسلام و مارکسیسم تاسیس شد. گروه امروزه مکررا به عنوان نوعی کالت ( فرقه) توصیف می شود که بر اساس کیش شخصیت محوری شکل گرفته و تحت رهبری مریم رجوی است .

وزارت امور خارجه می گوید که اعضا متعهد میشوند که پیمان طلاق ابدی ببندند و در مراسم هفتگی (غسل ایدئولوژیک هفتگی) شرکت کنند. همچنین گزارش شده که کودکان در سنین نوجوانی از والدینشان  جدا می شدند. بعد از آنکه در سال ۲۰۰۳ رجوی در فرانسه به ظن توطئه تروریستی بازداشت شد اعضای مجاهدین خلق در سراسر اروپا اعتراض و خودسوزی کردند و دو نفر در جریان این خودسوزی ها جان باختند.

دشمنی و نفرت این گروه از جمهوری اسلامی منجر شد که با صدام حسین ائتلاف کرده و متحد شوند و همراه با طرف عراقی در جنگ سالهای دهه ۱۹۸۰ ایران و عراق مقابل ایران بجنگند.

بدنبال جنگ خلیج فارس گزارش شد که مجاهدین با گارد ریاست جمهوری عراق در سرکوب خونین شیعیان عراق و کردهایی که علیه رژیم صدام قیام کرده بودند همکاری می کردند. بر اساس آنچه در گزارش وزارت امور خارجه آمریکا آمده گزارشهای رسانه ها می گوید که مریم رجوی رهبر مجاهدین اعضا را تشویق می کرد که کردها را با تانک زیر بگیرند.

اتحاد گروه با صدام به طور گسترده ای با نفرت و تحقیر عموم جامعه ایرانی همراه شد و این حس تا به امروز هم باقی مانده است.

با این وجود موضع نظامی ضد ایرانی این گروه، محبوب جنگ طلبان در واشنگتن است. برخی از آنها  -شاخص ترین شان تام تانکردو نماینده جمهوری خواه از ایالت کلورادو- سال ۲۰۰۵ در کنفرانسی در حمایت از این گروه  شرکت کرد. همان سال شاهد تاسیس کمیته سیاست ایران بودیم که طرفدار مجاهدین است و ریاست آن با ریموند تانتر از موسسه سیاستهای خاور نزدیک واشنگتن (WINEP) است.

طرفداران نو محافظه کار مجاهدین برای خروج نام این گروه از فهرست تروریستی از سال ۱۹۹۷ فشار می آورند.

طنز ماجرا اینجاست  که با وجود تمام ادعاهای بی اساسی که جنگ طلبان، زمانی که به دنبال جنگ عراق بودند از ارتباط صدام با گروه های تروریستی مطرح می کردند، اینک از یک گروه تروریستی که احتمالا نزدیکترین ارتباط را با صدام داشته حمایت می کنند.

به نظر می آید نو محافظه کاران که با داعی الاسلام در یک بستر افتاده اند ممکن است توضیحی داشته باشند. اگر داعی الاسلام حقیقتا یک عضو عملیاتی مجاهدین باشد -چنانکه شواهد چنین تداعی میکند-  دست کم میتوان گفت بسیار بعید به نظر می رسد که او داعیه دار جنبش دموکراسی و حقوق بشر در ایران باشد.

AriaNews
AriaNewshttps://aria.ariairan.com/
اخبار اجتماعی، فرهنگی، ورزشی، اقتصادی، علمی از سراسر جهان در Aria News | آریا نیوز
آخرین خبرها
اخبار مرتبط