1.8 C
Paris
Monday, December 5, 2022

در تجاوز جنایتکارانه پوتین به اوکراین، 15 میلیون بی خانمان، هزاران کشته و مجروح و بیش از 5میلیون پناهنده به کشورهای همسایه !

درگیری تروریست های فرقه رجوی با نیروهای عراقی در پادگان اشرف

 

عصر روز دوشنبه 27 اوت 2012،تعدادی از تروریست های حرفه ای و برجسته فرقه رجوی در حین انتقال به کمپ لیبرتی با نیروهای عراقی درگیر شدند.

بر اساس گزارشات رسیده تعدادی از اعضای سازمان تروریستی مجاهدین خلق پس از اتمام بازرسی با نیروهای عراقی در پادگان اشرف درگیر شده و شماری از نیروهای عراقی را مجروح نمودند.یک منبع مطلع در این رابطه گفت؛قرار بود از عصر روز دوشنبه انتقال 400 تن از ساکنان پادگان اشرف به کمپ لیبرتی آغاز گردد،اما بدلیل کارشکنی،بهانه گیری و ایجاد درگیری با نیروهای عراقی در پست بازرسی،عملیات انتقال متوقف شده و به بعد موکول گردید.

از چند ماه پیش تاکنون مریم رجوی و رهبران سازمان تروریستی مجاهدین خلق با بهانه گیری و گذاشتن پیش شرط برای دولت آمریکا و عراق،توافقات انجام گرفته را نقض نموده و مانع از انتقال سایر اعضای سازمان مجاهدین به کمپ لیبرتی گردیدند.هدف مجاهدین به تعویق انداختن جابجایی ، برکناری مارتین کوبلر و جایگزینی آن با دختر یک ژنرال بازنشسته آمریکایی بود.که وزارت امورخارجه آمریکا و سازمان ملل با این امر مخالفت ورزیدند.

هفته گذشته مریم رجوی با انتشار اطلاعیه ای بنام شورای ملی مقاومت نسبت به جابجایی اعضای باقیمانده فرقه در پادگان اشرف «حسن نیت!» نشان داده و برای انتقال 400 عضو دیگر اعلام آمادگی نمود.اما از همان ابتدا مشخص بود که رجوی خواهان جابجایی نیست و به همین دلیل بالاخره تهدیدهایش را عملی نموده و هنگام کار بازرسی به درگیری با نیروهای عراقی پرداختند.

یکی از شاهدان عینی گفته است،در تعدادی از وسایل و اشیای بزرگ از جمله اطاق های پیش ساخته ای که برای انتقال به لیبرتی تدارک دیده شده بود،اسلحه،اسناد و وسایل ذیقیمت جاسازی شده و تحت عنوان اینکه این وسایل مربوط به افراد مجروح و علیل می باشد اجازه بازرسی به ماموران عراقی داده نمی شد.ماموران پس از شک و تردید نسبت به خواسته غیر معقول مجاهدین اقدام به بازرسی می نمایند که تعدادی از افراد مجاهدین با ماموران درگیر می شوند تا بازرسی وسایل انجام نگیرد.

در درگیری محدود بین اعضای سازمان تروریستی مجاهدین خلق و نیروهای عراقی تعدادی از طرفین جراحت سطحی برداشتند.

27 اوت 2012

آریا ایران 

AriaNews
AriaNewshttps://aria.ariairan.com/
اخبار اجتماعی، فرهنگی، ورزشی، اقتصادی، علمی از سراسر جهان در Aria News | آریا نیوز
آخرین خبرها
اخبار مرتبط