15.2 C
Paris
Monday, June 27, 2022

در تجاوز جنایتکارانه پوتین به اوکراین، 15 میلیون بی خانمان، هزاران کشته و مجروح و بیش از 5میلیون پناهنده به کشورهای همسایه !

جزییات حمله به کمپ اشرف در سایه و مه

camp_ashraf2011

کمپ اشرف طی شبانه روز گذشته مورد حمله نیروهای مسلح و خمپاره ای قرار گرفته است.
چیزی که واضح به نظر میرسد کشته شدن تعداد زیادی از اعضای سازمان مجاهدین خلق ایران در کمپ اشرف است.
اما دیگر تقریبا هیچ نکته ای را در مورد تعداد کشته شدگان، عاملین و آمرین نمیتوان با اطمینان کامل عنوان کرد.
سازمان مجاهدین خلق ایران مدعی است نیروهای ویژه عراق تحت امر مالکی نخست وزیر این کشور، طی حمله به کمپ اشرق 53 تن از اعضای این گروه از جمله 6 تن از اعضای بلندپایه این گروه را کشته اند.
این در حالی است که دولت عراق برخلاف دفعات گذشته هرگونه دخالت در این حمله را تکذیب میکند و حتی مدعی است دو تن از نگهبانان عراقی این کمپ توسط اعضای سازمان مجاهدین خلق ایران کشته شده اند.
از سوی دیگر سپاه پاسداران ایران که از متهمین این کشتار به شمار می آید با انتشار بیانیه ای با اینکه هیچگونه مسوولیتی نسبت به آن بر عهده نگرفته است تعداد کشته شدگان را 70 نفر عنوان کرده و مهاجمین را «فرزندان رشید مجاهدان شهید عراقی» خوانده است و انگیزه این حمله را نیز «انتقام تاریخی خود از جنایت مشترک صدام و منافقین در انتفاضه شعبانیه که در آن هزاران زن و کودک بی گناه عراقی به شهادت رسیدند» خوانده است. هرچند در انتهای پیام خود نیز عنوان کرده است این کشتار انتقام ترور «شهیدان رجایی و باهنر» نیز بوده است.
این در حالی است که روایاتی که از رسانه های ایرانی در این رابطه منتشر شده متناقض است. در حالی که سپاه پاسداران منشا این حملات را «فرزندان رشید مجاهدان شهید عراقی» معرفی کرده است، برخی از بخش های خبری تلویزیون جمهوری اسلامی ایران نیز این کشتار را حاصل اختلافات درونی بین اعضای سازمان مجاهدین خلق ایران در کمپ اشرف دانسته. در دیگر سو حجت الاسلام علوی وزیر اطلاعات جمهوری اسلامی ایران نیز گفته است «ممکن است آنها با اراده حاکمیت عراق مقابله کرده باشند و عراق نیز از حاکمیت خود دفاع کرده باشد.»
در این میان، ویدئویی هایی نیز از سوی سازمان مجاهدین خلق ایران از این کشتار در فضای اینترنت منتشر شده است.
در یکی از این ویدئوها، این سازمان مدعی است اعضای نیروهای ویژه عراق در حال ورود به کمپ اشرف هستند. اما با توجه به یونیفرم ها و اسلحه های افرادی که در ویدئو دیده میشود نمیتوان هویت این نیروها را مشخص کرد.
در حالی که این ویدئو مدعی است از لحظات ورود نیروهای مهاجم به کمپ اشرف گرفته شده ، اما تاکنون ویدئوی دیگری از این اتفاق به جز فیلمی که از کشته شدگان این حادثه منتشر شده، وجود ندارد.

ویدئوی دیگری که از سوی سازمان مجاهدین خلق ایران منتشر شده حاوی تصاویر تکان دهنده ای از کشته شدن اعضای این گروه است که در مواردی با تیر خلاص به سر و صورت آنها گرفته است. پنج تن از کشته شدگان نیز به نظر میرسد ابتدا بازداشت و پس از دستبند زدن، به سر آنها تیر خلاص شلیک شده است.
نکته قابل توجه دیگر از کشتار اخیر در کمپ اشرف که این روزها تنها 100 تن از مجاهدین در آن حضو دارند این است که این سازمان چندی پیش طی مقاله ای در بخش انگلیسی سایت خود پیش بینی کرده بود در آستانه سفر حسن روحانی رییس جمهور ایران به امریکا برای شرکت در نشست سازمان ملل متحد، ایران قصد حمله خمپاره ای به کمپ اشرف را دارد.
اخطار: این ویدئو حاوی تصاویر خشن و تکان دهنده است

 

RFI

 

 

AriaNews
AriaNewshttps://aria.ariairan.com/
اخبار اجتماعی، فرهنگی، ورزشی، اقتصادی، علمی از سراسر جهان در Aria News | آریا نیوز
آخرین خبرها
اخبار مرتبط