2.9 C
Paris
Friday, December 9, 2022

در تجاوز جنایتکارانه پوتین به اوکراین، 15 میلیون بی خانمان، هزاران کشته و مجروح و بیش از 5میلیون پناهنده به کشورهای همسایه !

جان کری: اعمال هر گونه تحریم‌ جدید علیه ایران عواقب خطرناکی دارد

بنابه گزارش خبرگزاری ها، جان کری، وزیر خارجه پیشین آمریکا، می‌گوید اعمال هر گونه تحریم‌ جدید علیه ایران می‌تواند عواقب خطرناکی داشته باشد.

جان کری که روز دوشنبه، ۱۵ خردادماه، جهت جمع‌آوری کمک برای بنیاد پلوشرز به سان‌فرانسیسکو رفته بود، اظهار داشت وضع تحریم‌‌های جدید علیه برنامه موشکی ایران، می‌تواند به مردم این پیام را بدهد که توافق اتمی سال ۲۰۱۵ (برجام) ثمری برای آنها نداشته است.

بنیاد پلوشرز در حوزه جلوگیری از گسترش سلاح‌های کشتار جمعی فعالیت می‌کند.

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، جان کری همچنین گفت اعمال تحریم‌های جدید ممکن‌ است ایران را به سمت و سویی ببرد که خطرناک باشد.

ماه گذشته میلادی کمیته روابط خارجی سنای آمریکا با ۱۸ رای موافق و سه رای مخالف به قانونی رای داد که دست دونالد ترامپ رئیس جمهوری این کشور را برای وضع تحریم‌های جدید علیه ایران باز می‌گذارد.

وزیر خارجه دولت باراک اوباما در عین حال ابراز امیدواری کرد که دونالد ترامپ به «افراد خوب» دولتش گوش کند و از وضع تحریم‌های جدید پرهیز کند.

رای کمیته روابط خارجی سنا مقارن بود با پیروزی حسن روحانی در انتخابات ریاست جمهوری اخیر.

جان کری در همان زمان در توییتر خود نوشت: «پس از انتخاب مجدد روحانی تحولات زیادی در جریان است و فضا مستعد سوءتفاهم است.»

وزیر خارجه پیشین آمریکا تاکید کرد الان زمان تحریم ایران نیست.

دونالد ترامپ در مبارزه‌های انتخاباتی خود و پس از رسیدن به ریاست جمهوری بارها از توافق اتمی با ایران انتقاد کرد و آن را بدترین توافقی خواند که تاکنون دیده است.

دونالد ترامپ در نخستین سفر خارجی‌اش به عربستان رفت و در آنجا نیز خواستار انزوای ایران به خاطر حمایت از «تروریسم» و «فرقه‌گرایی» در منطقه شد.

علاوه بر دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا، عربستان سعودی نیز با توافق اتمی ایران به شدت مخالف بود.

در سفر رئیس جمهوری آمریکا قرارداد فروش ۱۱۰ میلیارد دلاری تسلیحات به عربستان سعودی امضا شد.

AriaNews
AriaNewshttps://aria.ariairan.com/
اخبار اجتماعی، فرهنگی، ورزشی، اقتصادی، علمی از سراسر جهان در Aria News | آریا نیوز
آخرین خبرها
اخبار مرتبط