9.1 C
Paris
Wednesday, February 1, 2023

در تجاوز جنایتکارانه پوتین به اوکراین، 15 میلیون بی خانمان، هزاران کشته و مجروح و بیش از 5میلیون پناهنده به کشورهای همسایه !

توضیحی در مورد تکذیب‌ صمد فخری

amir-Sayahi

صمد عزیز سلام

توضیح و تکذیب تو را خواندم و متأسف شدم.

من «مشکلات جسمی» تو را درک می کنم و به تو به دیده‌ی احترام نگاه می‌کنم. امیدوارم از این توضیحات رنجیده نشوی.

به نظر من تکذیب و انکار حقیقت منصفانه نیست، چنانکه پیش کشیدن موضوع «سو‌استفاده» هم شرافتمندانه نیست. در رابطه با آن‌چه به نقل از تو نوشتم من رعایت بسیاری از مسائل و «چهارچوب» ها را کردم. خودت بهتر می‌دانی گفتنی در این مورد بسیار است. تو موارد فوق را بارها عنوان کرده بودی. به نحوی هم صحبت می‌کردی که من از بیان تو گزیده می‌شدم و علاقه‌ای به شنیدن صحبت‌های مداوم تو نداشتم. چرا که صحبت‌های تو، نقد یا انتقاد نبود بلکه تؤام با فحاشی غلیظ علیه مجاهدین و رهبری آن بود که من مایل به شیندن فحاشی نبودم.

حتی در این رابطه، سیروس خوش‌رفتار به من گفت می‌دانم تو از صمد خوش‌ات نمی‌آید، دوست نداری در جمع ما باشد. من سکوت اختیار کردم. اگر یادت باشد تو تمایل داشتی برای کارکردن نزد ما بیایی.

در آن مقطع از لحن صحبت تو خوشم نمی‌آمد اما ترجیح می دادم سکوت اختیار کنم چرا که مشکلات تو را درک می‌کردم. تو می‌توانی انتقاد کنی که چرا بدون مشورت با من موضوع را بیان کردم اما انکار گفته‌هایت و به دنبال آن استفاده‌ از واژه‌ی «سوءاستفاده» چشم‌بستن بر وجدان است.  البته بایستی توضیح دهم در بیان واقعیت و تاریخ من ملزم به کسب اجازه از کسی نیستم. تا به حال هیچ تاریخ‌نگاری هم از سوژه‌هایش کسب اجازه نکرده است.

بحث من و تو فردی نیست. ما در مسیری گام برداشتیم که موضوع جامعه و آینده کشورمان در آن گره خورده است. خودت بهتر می‌دانی ما را اسیر عواطف‌مان و ترس از سوءاستفاده‌ی رژیم کرده بودند. خیلی از ماها برای آن که مارک نخوریم به آن‌ها باج می‌دادیم و می‌دهیم.  به هر حال باید توضیح بدهیم که این همه سال چه کار کرده‌ایم و نتیجه‌ی آن چیست. اگر خوب بود دفاع فعال کنیم، و چنانچه خوب نبود باید نقد کنیم و واقعیت‌ها را آنگونه که بوده و هست بیان کنیم تا چاره‌ای اندیشیده شود.

صمد عزیز شاید دوست نداری خود را درگیر این مسائل کنی. این حق توست. اما یادت باشد تو درد دل نمی‌کردی. تو در جمع علیه رهبری مجاهدین فحاشی می‌کردی و همه گوش می‌دادند. فاکت‌ها بسیاری از تو موجود است که چنانچه مایل باشی می‌توان مطرح کرد. شاهدان زیادی هم هستند. من هنگام نگارش قسمت مربوط به تو وارد جزئیات نشدم و گرنه خودت بهتر می‌دانی گفتنی در این مورد زیاد است.

تو می‌توانی بگویی آن‌چه را که بارها در جمع ما در تیف مطرح می‌کردی دروغ بوده است و برای بدنام کردن مجاهدین از خودت تولید می‌کردی اما انکار آن و نسبت دادن دروغ به من شرافتمندانه نیست.

تو خود بهتر می‌دانی سکوت من و تو و ما باعث می‌شود مجاهدین دروغ‌هایشان را از زبان «حسین زندگی»‌ها بیان کنند و خاک در چشم حقیقت بپاشند. حتماً خودت دیده‌ای چگونه وقیحانه‌‌ مدعی شده‌اند که سعید جمالی در عمرش نه در ارتش و نه مجاهدین مسئول ۴ نفر هم نبوده است چه برسد به این که فرمانده باشد.

حتماً‌ تو بهتر از من میدانی که سعید جمالی فرمانده‌ای بود که هنگام تردد در کردستان تیم حفاظت داشت و خیلی از مسئولان فعلی سازمان تحت مسئول او بودند.

اگر ما سکوت نمی‌کردیم جرأت نمی‌کردند این دروغ‌های زشت و تهمت‌های ناروا را به اسماعیل وفا یغمایی بزنند و یاد می‌گرفتند که بیرون از خود را به رسمیت بشناسند و صحبت‌ها و انتقادات آن‌ها را گوش کنند و چنانکه پاسخی داشتند بدهند.

امیر صیاحی

منبع:پژواک ایران

 

توضیح صمد فخری در مورد مقاله‌‌ی امیر صباحی 

 

سایت محترم پژواک ایران

با عرض سلام

با توجه به اینکه در سایت شما مطلبی تحت عنوان (آقای معصومی من یکی از دوستان مورد اعتماد ایرج مصداقی هستم

درج شده است که در بخشی از آن از من به عنوان یک نمونه نام برده  شده است .خواهشمندم توضیح این جانب را   از آنجا که تصمیم گرفته ام فقط به زندگی عادی خود مشغول باشم حتما درج نمایید.

بنده متاسفانه انبوهی مشکلات جسمی دارم که فقط به درمان آنها فکر میکنم و قصد ندارم مطلفا وارد هیچ جبهه گیری له یا علیه شخص و یا گروهی شوم و قبلا هم اگردوستانه با  برخی از دوستانم در مورد مشکلات جسمی ام صحبت کرده ام  هرگز فکر نمیکردم که از این موضوع کسی بخواهد سو استفاده کند و شخصا هیچگاه با نویسنده این مقاله صحبتی در این رابطه نکرده ام  و دوست هم ندارم  وارد این مقولات شوم چرا  که برای خودم یک چهار جوبهایی دارم که از آنها عبور نمیکنم.

ضمن احترام به عقاید  و نوشته های دیگران خواهشمندم توضیح من را حتما درج کنید

با احترام

صمد فخری

شهر کلن آلمان

جمعه ساعت 21.30

منبع:پژواک ایران

 

 

 

AriaNews
AriaNewshttps://aria.ariairan.com/
اخبار اجتماعی، فرهنگی، ورزشی، اقتصادی، علمی از سراسر جهان در Aria News | آریا نیوز
آخرین خبرها
اخبار مرتبط