2.9 C
Paris
Friday, December 9, 2022

در تجاوز جنایتکارانه پوتین به اوکراین، 15 میلیون بی خانمان، هزاران کشته و مجروح و بیش از 5میلیون پناهنده به کشورهای همسایه !

تداوم جاسوسی مجاهدین از برنامه هسته ای ایران

our men in iran_mek_pmoi_terrorism

سازمان مجاهدین در سال ۲۰۰۲ مرکز غنی سازی اورانیوم در نطنز و آب سنگین اراک را افشا کرده بود اما تحلیلگران می گویند افشای اطلاعات توسط این سازمان در همه موارد درست نبوده است، به علاوه مجاهدین خلق اهداف سیاسی خاصی را دنبال می کنند.
در سال ۲۰۱۰ سازمان مجاهدین یک مرکز هسته ای را در غرب  تهران افشا کرد و مقامهای امریکا گفتند سالهاست از آن مرکز باخبر بوده اند و دلیلی ندارند که سایتی هسته ای بوده باشد.
این آخرین ادعا درباره سایت محرمانه جدید یک ماه بعد از برگزاری انتخابات ریاست جمهوری در ایران، و در حالی صورت گرفته که انتخاب حسن روحانی خوش بینی ها و امیدهایی برای حل و فصل برنامه جنجالی اتمی ایران به وجود آورده است.(موضع رسمی آمریما-صدای آمریکا-20 تیر1392-11 ژوئیه 2013)

 

شورای بدنام رجوی با انتشار اطلاعیه ای مدعی شد جدیدترین پروژه هسته ای ایران در دماوند که از 50 منبع اطلاعاتی گردآوری کرده، توسط آقای حسن روحانی حمایت می شود.

بی شک جاسوسی باند تروریستی رجوی از پروژه هسته ای ایران،که سابقا در خدمت صدام حسین انجام می گرفت،امروز در راستای حمله و هجوم نظامی به ایران توسط آمریکا و اسرائیل صورت می گیرد.اما گذشت زمان نشان داد که غربی ها هوشیار تر از آن هستند که در دام باند شیاد رجوی گرفتار شده و روی اطلاعاتی که آنان  درز می دهند حساب باز کنند!

در چند مورد نیز اطلاعاتی که تحت عنوان افشاگری اعلام نموده بودند،پس از بازرسی توسط آژانس انرژی هسته ای ،دروغین اعلام گردید و مشخص شد،فرقه رجوی توسط نهادهای اطلاعاتی ایران بازی خورده اند.

ظاهرا انتخاب آقای روحانی به عنوان رئیس جمهوری که رسانه های غربی از او بعنوان  «رئیس جمهور منتخب مردم ایران» نام  می برند،بدجوری به مریم رجوی ملکه تروریست های  اورسوراواز برخورده است.او که در برنامه نمایشی اخیر خود در ویلپن برای نئوکان های عزیز آمریکایی سخنرانی می کرد،متذکر شده بود،آقای حسن روحانی میانه رو و اصلاح طلب نیست.او تاکید  کرده بود مجاهدین  و شورای بدنام  او  را به عنوان رئیس جمهور اصلاح طلب انتخاب کرده اند.به همین دلیل حسن روحانی نماینده مردم ایران نمی تواند باشد.

استدلال زن سوم رجوی اکنون با این جاسوسی تکمیل شد.حال باید دید از آن 50 منبع اطلاعاتی که مجاهدین در این پروژه نام برده اند،کدامیک این خانم را به بازی در زمین آقای روحانی و به رقص افشاگری درآورده است؟

آریا ایران

***

سایت مشکوک به فعالیت اتمی در دماوند

روز پنجشنبه سازمان مجاهدین خلق اعلام کرد اطلاعاتی درباره یک سایت محرمانه هسته ای زیرزمینی در ایران به دست آورده است، بدون آن که مشخص کند چه نوع فعالیتهای اتمی قرار است در آن جا انجام شود.
سازمان مجاهدین در سال ۲۰۰۲ مرکز غنی سازی اورانیوم در نطنز و آب سنگین اراک را افشا کرده بود اما تحلیلگران می گویند افشای اطلاعات توسط این سازمان در همه موارد درست نبوده است، به علاوه مجاهدین خلق اهداف سیاسی خاصی را دنبال می کنند.
در سال ۲۰۱۰ سازمان مجاهدین یک مرکز هسته ای را در غرب  تهران افشا کرد و مقامهای امریکا گفتند سالهاست از آن مرکز باخبر بوده اند و دلیلی ندارند که سایتی هسته ای بوده باشد.
این آخرین ادعا درباره سایت محرمانه جدید یک ماه بعد از برگزاری انتخابات ریاست جمهوری در ایران، و در حالی صورت گرفته که انتخاب حسن روحانی خوش بینی ها و امیدهایی برای حل و فصل برنامه جنجالی اتمی ایران به وجود آورده است.
ایران مدعی است برنامه اتمی اش صلح آمیز است و اتهامات اسرائیل و ایالات متحده را درباره اهداف نظامی این برنامه رد می کند.

ولی سر باز زدن ایران از گشودن کامل سایت های هسته ای کشور بر روی بازرسان آژانس اتمی وابسته به سازمان ملل باعث اعمال تحریمهای سختی از سوی غرب بر ایران، و تهدید نظامی اسرائیل  برای حمله پیشگیرانه به ایران شده است.

سازمان مجاهدین خواهان سرنگونی جمهوری اسلامی است و به گزارش رویترز، نیروهایش سالها  در دهه ۱۹۸۰ میلادی در عراق و در کنار نیروهای صدام حسین علیه  ایران جنگیده اند.

«شورای ملی مقاومت» که شاخه سیاسی سازمان مجاهدین است می گوید سایت محرمانه جدید در مجموعه ای از تونل ها در ده کیلومتری شرق دماوند و ۵۰ کیلومتری شمالشرقی تهران واقع شده است. بنا بر همین گزارش ساختمان سایت جدید در سال ۲۰۰۶ آغاز شده و اخیراً تمام شده است.

مجاهدین عکسهایی ماهواره ای منتشر کرده که می گوید متعلق به این سایت است، ولی به گزارش رویترز تصاویر منتشر شده با شواهدی که نشان از برنامه ریزی برای سایت هسته ای دارد تطبیق نمی کند.
سخنگوی مجاهدین خلق میگوید نمی تواند بگوید چه نوع کار اتمی می تواند در این سایت انجام شود، ولی کسانی که دست اندرکار این پروژه هستند، نشان از اتمی بودن سایت دارد.

این سایت شامل ۴ تونل است و توسط گروه مهندسی مربوط به وزارت دفاع و سپاه پاسداران ساخته شده است. درازای ۲ تونل ۵۵۰ متر است و هر یک ۶ سالن بزرگ دارند. ایران در سال ۲۰۰۹ اعلام کرده بود که قصد دارد ۱۰ مرکز جدید غنی سازی اورانیوم  – علاوه بر نطنز و فردو – بسازد، ولی اطلاعات زیادی در مورد سایتهای جدید منتشر نکرده است.

اورانیوم غنی سازی شده می تواند برای تولید سوخت اتمی و بمب اتمی به کار رود و غرب نگران است که مبادا هدف نهایی ایران  تولید بمب اتمی باشد.
ایران بارها تهدید کرده است که خواهان نابودی اسرائیل است و غرب نگران است تولید بمب اتمی توسط ایران با این هدف باشد.

VOA

***

مجاهدین خلق مدعی وجود «پایگاه اتمی مخفی» در نزدیکی دماوند شد

سازمان مجاهدین خلق روز پنج‌شنبه، ۲۰ تیر، ادعا کرد به مستنداتی مبنی بر وجود یک پایگاه هسته‌ای مخفی در نزدیکی شهر دماوند، ۷۰ کیلومتری تهران، دست یافته است.

به گزارش خبرگزاری‌های فرانسه و رویترز، این گروه مخالف حکومت ایران می‌گوید که پایگاه یاد شده از سال ۲۰۰۶ وجود داشته اما در تونل‌هایی که داخل کوه حفر شده‌اند، پنهان مانده و به تازگی نیز چهار انبار خارجی آن تکمیل شده است.

سازمان مجاهدین خلق همچنین مدعی شده که حسن روحانی، رییس جمهوری منتخب و مسئول سابق مذاکرات هسته‌ای ایران، «نقشی کلیدی» در این برنامه داشته است.

این گروه که اوایل دهه ۱۳۴۰ در مخالفت با حکومت شاهنشاهی ایران تاسیس شد، برای سال‌ها در ایالات متحده به عنوان گروهی تروریستی شناخته می‌شد تا آن که سال گذشته وزارت امور خارجه آمریکا تصمیم به حذف آن از فهرست گروه‌های تروریستی گرفت.

با این حال مجاهدین خلق همان زمان هم که در فهرست گروه‌های تروریستی قرار داشت، تلاش می‌کرد تا اطلاعاتی را درباره برنامه هسته‌ای ایران منتشر کند، چنانکه اوایل دهه ۱۳۸۰ مستنداتی را در ارتباط با سایت هسته‌ای نطنز ارائه داد که مورد توجه کشورهای غربی واقع شد.

اکنون نیز این گروه مدعی شده که به مستندات جدیدی درباره فعالیت‌های پنهان هسته‌ای ایران دست یافته است.

در همین زمینه شورای ملی مقاومت ایران که سازمان مجاهدین خلق نیز عضو آن است، اطلاعیه‌ای صادر کرده که می‌گوید اطلاعات مربوط به پایگاه مخفی هسته‌ای ایران را «۵۰ منبع اطلاعاتی که در بخش‌های مختلف حکومت ایران هستند» در طول یک سال گذشته در اختیار سازمان مجاهدین گذاشته‌اند.

این اطلاعیه می‌افزاید: «اسم رمز این پروژه معدن شرق یا پروژه کوثر است و پایگاه نیز در تونل‌هایی زیر کوهی اطراف شهر دماوند پنهان است.»

شورای ملی مقاومت ایران همچنین ادعا کرده است که محسن فخری‌زاده، از اعضای ارشد سپاه پاسداران، مدیریت شرکتی را بر عهده دارد که مسئول رسیدگی به این پروژه هسته‌ای است.

بر اساس گزارش خبرگزاری فرانسه، آژانس بین‌المللی انرژی اتمی پیش از این تلاش کرده که با آقای فخری‌زاده درباره برنامه اتمی ایران گفت‌وگو کند، اما این تلاش‌ها تاکنون ناکام مانده است.

از محسن فخری‌زاده به عنوان «مرد مرموز برنامه اتمی ایران» یاد می‌شود که چندی پیش مجله فارین پالیسی نام او را در فهرست ۵۰۰ شخصیت قدرتمند جهان قرار داد.

در ادامه اطلاعیه شورای ملی مقاومت ایران آمده است که این پروژه شامل ساخت ۳۰ تونل و ۳۰ انبار می‌شود.

این اطلاعیه سپس می‌گوید که اسناد کشف شده نشان می‌دهد روحانیون حاکم بر ایران به‌هیچ وجه قصد توقف «برنامه ساخت سلاح هسته‌ای» را ندارند.

شورای ملی مقاومت ایران در نهایت از آژانس بین‌المللی انرژی اتمی خواسته است که از این پایگاه مخفی بازدید کند.

سازمان مجاهدین خلق از ابتدای دهه هشتاد بارها مدعی کشف پایگاه‌های مخفی هسته‌ای در ایران شده است ولی به جز مورد نطنز، در بقیه موارد ادعاهای آنها ثابت نشده است.

رادیو فردا

AriaNews
AriaNewshttps://aria.ariairan.com/
اخبار اجتماعی، فرهنگی، ورزشی، اقتصادی، علمی از سراسر جهان در Aria News | آریا نیوز
آخرین خبرها
اخبار مرتبط