5 C
Paris
Friday, January 27, 2023

در تجاوز جنایتکارانه پوتین به اوکراین، 15 میلیون بی خانمان، هزاران کشته و مجروح و بیش از 5میلیون پناهنده به کشورهای همسایه !

انتقال فوری ساکنان لیبرتی به کشور ثالث

Atefeh_Eghbal

سه انفجار پی در پی در بغداد
امشب دوباره سه انفجار پی در پی در بغداد پایتخت عراق 24 کشته و نزدیک به 60 زخمی بجا گذاشت. دیروز نیز یک انفجار در کافه ای در شهر کرکوک باعث کشته شدن 38 نفر شده بود. این انفجارها نتیجه درگیری های فرقه ای سنی و شیعه در عراق میباشد که بعد از حمله آمریکا در عراق دامن زده شده است. بنا به گزارش اخیر سازمان ملل در سه ماه گذشته 2600 نفر در این درگیری ها کشته شده اند.
این خبرها نگرانی را نسبت به ماندن ساکنان لیبرتی و اشرف در عراق افزایش میدهد. با انتقال قطره ای مشکل هنوز حل نشده است. با توجه به اینکه حتی تعداد پذیرفته شده توسط آلبانی و آلمان هنوز بصورت کامل به این کشورها منتقل نشده اند. مجاهدین میگویند سازمان ملل به تعهدات خود در قبال انتقال عمل نکرده است و سازمان ملل مجاهدین را مانع این انتقال میداند و میگوید که مجاهدین مانع مصاحبه افراد با کمیساریا هستند و برای انتقال سریع اعضایشان همکاری نمیکنند!

در این میان خانواده های نفرات مسقر در عراق در نگرانی به سر میبرند و هیچ خبری نیز در این رابطه منتشر نمیشود. چه باید کرد؟ آیا ماندن در عراق با وجود درگیری های روز افزون قابل قبول است؟ به سیاست از این ستون به آن ستون فرج است، باید پایان داد. سازمان ملل باید برای انتقال فوری ساکنان لیبرتی و اشرف به کشور ثالث تمامی امکانات را به کمک بگیرد. جان ساکنان لیبرتی در عراق در خطر جدی قرار دارد.

عاطفه اقبال – 13 ژوئیه 2013
از طرف کمپین برای انتقال فوری ساکنان لیبرتی به کشور ثالث

منبع؛فراخوان مستقل  برای خروج انسانی ساکنین لیبرتی از عراق

AriaNews
AriaNewshttps://aria.ariairan.com/
اخبار اجتماعی، فرهنگی، ورزشی، اقتصادی، علمی از سراسر جهان در Aria News | آریا نیوز
آخرین خبرها
اخبار مرتبط