3.8 C
Paris
Monday, December 4, 2023

در تجاوز جنایتکارانه پوتین به اوکراین، 15 میلیون بی خانمان، هزاران کشته و مجروح و بیش از 5میلیون پناهنده به کشورهای همسایه !

اطلاعیه شورای ملی مقاومت ایران در مورد اسماعیل وفا یغمائی و چند سوال

hanif_heydar-nejad
سه روز پس از انتشار مطلب آقای اسماعیل وفا یغمائی[1]، شورای ملی مقاومت ایران در یک اطلاعیه در روز 11 خرداد 1392/ اول ژوئن 2013 در مورد نوشته آقای یغمائی اعلام موضع کرد[2]. در این مورد چندین سوال مطرح است:
اول: چرا اطلاعیه به نام شورای ملی مقاوت داده شده و نه با نام سازمان مجاهدین خلق ایران؟
دوم: چرا امضاء پایان اطلاعیه با نام کمیسیون “امنیت و ضد تروریسم” می باشد؟ آیا این به این معنی است که اسماعیل یغمائی یک تهدید امنیتی و تروریستی محسوب می شود. اگر آری، بر علیه چه کسی؟ چه شواهدی در این مورد وجود دارد؟
سوم: اطلاعیه شورای ملی مقاومت اینگونه آغاز می شود: “اسماعيل يغمايی، يک عضو نادم پيشين مجاهدين، بر اساس يک خبر موهوم و ساخته و پرداخته اطلاعات آخوندی نوشته است…”.
از این اطلاعیه می توان اینگونه استباط کرد که خبر مرگ خانم حبیب خانی واقعیت نداشته، بلکه خبری “موهوم” می باشد. اگر چنین است چرا به روشنی نوشته نشده که خانم حبیب خانی زنده است. چرا با وجودی که در اطلاعیه شورا سوال آقای اسماعیل یغمائی آورده شده است، به آن هیچ پاسخ صریحی داده نمی شود؟
این اطلاعیه در پی آن است تا با الفاظی چون “عضو نادم” و “خودفروشی آشکار سیاسی” شخصیت آقای یغمائی را بی اعتبار کرده و تلاش او برای طرح یک سوال را به وزرات اطلاعات جمهوری اسلامی منسوب کند. این نهایت بی مسئولیتی یک سازمان و نهاد سیاسی است که بجای درک درد و آلام دو انسان (فرزند و همسر و همرزم سابق)، و بجای ارائه پاسخ روشن و صریح به سوال مطرح شده، پرسش کننده را مورد توهین و اتهام قرار می دهد. سازمان مجاهدین می تواند با تاسیس یک دفتر که امکان مراجعه حضوری به آن باشد، این امکان را فراهم کند تا خانواده و بستگان افرادی که نگران افراد خانواده خود که با سازمان مجاهدین بوده و در عراق ساکن هستند، به آنجا مراجعه کرده و اطلاعات مربوط به عضو خانواده خود را دریافت کنند. با چنین اقدامی سازمان مجاهدین می تواند اگرهم واقعا وزارت اطلاعات رژیم درصدد استفاده از چنین وضعیتی باشد، جلوی آنرا بگیرد.
اگر افرادی از سازمان مجاهدین درعراق به هردلیل کشته شده یا یا به مرگ طبیعی در گذشته اند این حق خانواده آنان است تا از جزئیات موضوع و چگونگی مرگ آنان باخبر باشند. اگر سازمان مجاهدین مایل است جلوی ساختن اخبار”موهوم” برعلیه این سازمان از سوی وزرات اطلاعات رژیم را بگیرد، راه آن توهین و اتهام زدن به دیگران نیست، بلکه راه آن بسیار ساده است: پاسخگو باشید و به بطور شفاف، صریح و بدون ابهام به پرسشگران خود در هر زمینه ای پاسخ دهید. برای سازمانی که ادعای آلترناتیو بودن داشته و کمیسیون های مختلف دارد نباید ایجاد یک دفتر روابط عمومی برای پاسخ به مردم کارسختی باشد. سازمان مجاهدین خلق ایران باید با احترام با مردم و تک تک شهروندان ایرانی رفتار کرده و به نحوی متمدنانه و بدور از فحاشی و اتهام زنی به سوالاتی که از او می شود پاسخ دهد. این احترام همچنین باید شامل جداشدگان از این سازمان بوده و باید حقوق شهروندی آنها کاملا به رسمیت شناخته شود.
حنیف حیدرنژاد
01.06.2013
………………………………………………
پیشینه: آقای اسماعیل وفا یغمائی یک از اعضاء پیشین و جدا شده سازمان مجاهدین خلق در تاریخ 20ماه مه در وب سایت خود مطلبی با عنوان “آیا اکرم حبیب خانی زنده است؟” منتشر نمود و در آن به خبری که پسر او (امیر یغمائی) در روز 27 ماه مه از دو نفر از هوادارن سازمان مجاهدین در خیابان شنیده بوده است اشاره می کند. بر اساس گفته آن دو نفر مادرِ امیر، خانم اکرم حبیب خانی که در عراق بوده فوت کرده است و به امیر تسلیت می گویند. اسماعیل یغمائی در نوشته خود اشاره می کند که حدود بیست سال پیش و در جریان انقلاب ایدئولوژیک درونی مجاهدین او و همسرش خانم اکرم حبیب خانی اجبارا از هم طلاق می گیرند. وی در نوشته خود تاکید دارد که نه به عنوان همسر سابق خانم حبیب خانی، بلکه به عنوان پدر امیر(فرزند مشترکش با خانم حبیب خانی) برایش مهم است تا از طریق سازمان مجاهدین مطلع شود که آیا خانم حبیب خانی زنده است و اینکه آیا خبر فوت او حقیقت دارد؟ همچنین اسماعیل یغمائی به پیوندهای عاطفی و انسانی که با خانم حبیب خانی دارد اشاره کرده و تاکید دارد که به عنوان یک دوست و همرزم سابق با دنیائی خاطره ی مشترک برایش بسیار مهم است تا از وضعیت اکرم حبیب خانی با خبر شود. وی در پایان نوشته اش سوال می کند:” آیا خانم اکرم حبیب خانی زنده است، یا مرده است، یا خودکشی کرده، یا به مرگی مشکوک مثل خیلی از مرگهای مشکوک در گذشته است؟”
  پس ازانتشار این مطلب در برخی پیام ها که در زیر نوشته اسماعیل یغمائی در وبلاگش آمده و نیز در کامنت هائی که در صفحه فیسبوکش نوشته شده است، او از سوی افرادی که از سازمان مجاهدین خلق و رهبر آن آقای مسعود رجوی دفاع می کنند با الفاظ رکیک و توهین آمیز مورد حمله قرار گرفته و به وی اتهام زده شد که با وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی همکاری می کند.

[1] آیا اکرم حبیب خانی زنده است؟ تداعی ها و گوشه هائی از یک واقعیت . اسماعیل وفا یغمائی

http://darichehzard.blogspot.fr/2013/05/blog-post_1907.html

[2] “مرگهای مشکوک” در درون مجاهدين، ادعای خلص اطلاعات بدنام آخوندهاست

http://mojahedin.org/pages/detailsNews.aspx?newsid=129727

 

منبع:پژواک ایران

 

AriaNews
AriaNewshttps://aria.ariairan.com/
اخبار اجتماعی، فرهنگی، ورزشی، اقتصادی، علمی از سراسر جهان در Aria News | آریا نیوز
آخرین خبرها
اخبار مرتبط