3.9 C
Paris
Tuesday, December 6, 2022

در تجاوز جنایتکارانه پوتین به اوکراین، 15 میلیون بی خانمان، هزاران کشته و مجروح و بیش از 5میلیون پناهنده به کشورهای همسایه !

ابراز خوشحالی سپاه پاسداران از کشته شدن ۷۰ عضو مجاهدین خلق در عراق

sepah

سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با انتشار بیانیه‌ای از کشته شدن اعضای سازمان مجاهدین خلق در اردوگاه اشرف، در عراق، ابراز خوشحالی کرده است.

سپاه در بیانیه خود که لحن تندی دارد، شمار افراد کشته شده را ۷۰ تن عنوان کرده و گفته که آنان به دست “فرزندان مجاهدان عراقی” کشته شده‌اند.

در ادامه بیانیه آمده که این اقدام باعث “تشفی خاطر” مردم ایران و همچنین کسانی است که اعضای خانواده‌‌ خود را در عملیات مجاهدین خلق از دست داده‌اند.

اوایل صبح امروز گزارش شد که شماری از اعضای سازمان مجاهدین خلق ایران که در اردوگاه اشرف به سر می‌بردند کشته شده‌اند. در تازه ترین گزارش این سازمان تعداد کشته شدگان ۵۲ نفر اعلام شده است.

سازمان ملل از این رخداد ابراز تاسف کرده و دولت عراق را مسئول تامین امنیت اعضای سازمان مجاهدین خلق دانسته است.

سازمان مجاهدین خلق، نیروهای عراقی را عامل حمله عنوان کرده، اما یکی از سخنگویان دولت عراق این امر را تکذیب کرده است.

سپاه پاسداران گفته که کشته شدن اعضای سازمان مجاهدین خلق در سالگرد سوءقصد به جان محمد جواد باهنر و محمدعلی رجایی، نخست‌وزیر و رئیس‌جمهور اسبق جمهوری اسلامی، “انتقام الهی” است.

دولت ایران، سازمان مجاهدین خلق را تشکیلاتی تروریستی می‌داند و برای خروج اعضای این سازمان از عراق به دولت عراق فشار می‌آورد.

سازمان مجاهدین خلق توافقنامه‌ای با دولت عراق امضا کرده که به موجب آن اعضایش به اردوگاه لیبرتی منتقل می‌شوند و از آنجا به کشورهای دیگر می‌روند. تنها شمار اندکی از اعضای این سازمان در اردوگاه اشرف به سر می‌برند.

BBC

 

سپاه پاسداران: در حدود ۷۰ نفر در حمله به اردوگاه اشرف کشته شدند    

سپاه پاسداران ايران در بيانيه ای روز يکشنبه ۱۰ شهريور  در بیانیه ای با ابراز خوشحالی از حمله گروهی که آنها را فرزندان «مجاهدان شهید عراقی» ناميده به اردوگاه« اشراف» گفته است که در این حمله در حدود  ۷۰ نفر از اعضای سازمان مجاهدين خلق کشته شده اند.

به گزارش خبرگزاری مهر، سپاه پاسداران ايران در اين بيانيه با تشکر از حمله کنندگان  به اردوگاه اشرف گفته است که « قريب به هفتاد تن» از کادرهای  سازمان مجاهدين خلق  از جمله هفت تن از شورای رهبری و مسئولان اطلاعات و عمليات اين سازمان در حمله بامداد روز يکشنبه کشته شده اند.

سپاه پاسداران در بیانیه خود تصریح کرده است که کشته شدن این افراد موجب «تشفی» خاطر  کسانی که اعضای خانواده خود را در عملیات های سازمان مجاهدین خلق از دست داده اند، شده است.

اين در حالی است که سخنگوی هيات نمايندگی سازمان ملل در عراق، با ابراز تاسف  از حمله به اردوگاه اشرف، از این حمله به عنوان يک رويداد « غم‌انگيز» ياد کرده و خواستار کمک های پزشکی فوری به مجروحان اين حادثه شده است.

در همين زمينه، دو منبع امنيتی به خبرگزاری رويترز گفته اند که شمار کشته شدگان در اردوگاه اشرف  ۱۵ نفر است.

يکی از اين منابع امنيتی به رويترز گفته است که ساکنان اردوگاه اشرف به پست بازرسی در وردوی اردوگاه اشرف حمله کردند که نيروهای امنيتی به سوی حمله کنندگان آتش گشودند که ۱۵ نفر کشته و در حدود ۵۰ نفر ديگر زخمی شدند.

در همين زمينه، خبرگزاری مهر گزارش داد که  محمود علوی،  وزير اطلاعات دولت يازدهم در حاشيه جلسه هيات دولت در جمع خبرنگاران در پاسخ به سؤالی درباره کشته شدن اعضای سازمان مجاهدين خلق در اردوگاه اشرف گفت:« مدتهای مديدی بين دولت عراق و کسانی که پادگان اشرف را در تصرف دارند مسائلی مطرح بود که در اين باره همواره اين افراد با حاکميت عراق مقابله می کردند بنابراين اين احتمال وجود دارد که در اين مورد حاکميت عراق ناگزير شده است تا با تروريست های ساکن در پادگان اشرف مقابله کند.»

خبرگزاری مهر ساعاتی بعد اين خبر را از حذف کرد.

در همین زمینه، شاهين قبادی، سخنگوی سازمان مجاهدين خلق در پاريس پیشتر در گفت‌وگو با راديو فردا  گفت در جريان اين حمله دست کم ۵۱ نفر کشته شده اند.

سازمان مجاهدين خلق می گويد که «حداقل پنج تن» از کشته‌شدگان در اردوگاه  اشرف «پس از دستگيری توسط نيروهای نوری المالکی و در حالی که دست‌هايشان را از پشت بسته بودند به رگبار بسته شده و کشته شده‌اند.»

به گفته سازمان مجاهدين خلق، «نيروهای پليس عراق و افسران وابسته به نخست وزير مالکی»، «در برخی از ساختمان‌های اشرف ابتدا با گلوله‌های آرپی‌جی هفت به درون اتاق‌ها شليک می‌کردند و سپس افراد آن اتاق را به رگبار می‌بستند.»

اين در حالی است که علی الموسوی، سخنگوی نخست‌وزير عراق، در گفت‌وگو با خبرگزاری آسوشيتدپرس کشته شدن چند تن از ساکنان اردوگاه  را تاييد کرد اما با تکذيب درگير شدن نيروهای عراقی با ساکنان اين پايگاه گفت که «تحقيقات اوليه نشان می‌دهد اين افراد به خاطر درگيری داخلی بين خود ساکنان اردوگاه کشته شده‌اند.»

اردوگاه اشرف در دوران جنگ ايران و عراق و در دوران رياست جمهوری  صدام حسين  به  محل استقرار مجاهدين خلق بدل شد. اما پس از سرنگونی صدام حسين در سال ۲۰۰۳ توسط نيروهای آمريکايی، دولت جديد عراق خواستار تخليه اردوگاه اشرف شد.

حدود ۳۰۰۰ نفر  نيروهای سازمان مجاهدين خلق در اردوگاه اشرف براساس توافقنامه ای بين  عراق، مجاهدين خلق و سازمان ملل متحد  و توافق با ايالات متحده در سال جاری به پايگاه ليبرتی (حريه) در حوالی بغداد منتقل شدند که پيش از آن محل استقرار نظاميان آمريکايی بود.

گزارش ها حاکی است که در  حدود ۱۰۰ نفر از اعضای اين سازمان در اردوگاه اشرف ماندند تا به امور تعيين تکليف دارايی‌ها و کالاهای باقی‌مانده سازمان مجاهدين در اين پايگاه بپردازند.

 

FARDA

 

 

 

AriaNews
AriaNewshttps://aria.ariairan.com/
اخبار اجتماعی، فرهنگی، ورزشی، اقتصادی، علمی از سراسر جهان در Aria News | آریا نیوز
آخرین خبرها
اخبار مرتبط