4.6 C
Paris
Friday, January 27, 2023

در تجاوز جنایتکارانه پوتین به اوکراین، 15 میلیون بی خانمان، هزاران کشته و مجروح و بیش از 5میلیون پناهنده به کشورهای همسایه !

آیا مریم رجوی خواهان انتقال ساکنان پادگان اشرف به لیبرتی است؟

A. Elizabeth Jones-maryam radjavi-pmoi

مریم رجوی به  الیزابت جونز معاون وزیر خارجه آمریکا در امور خاور نزدیک ؛ من نهایت تلاشم را برای هدف مشترکمان به عمل می آورم !

پاسخ مریم رجوی به معاون وزیرخارجه آمریکا – ۷ سپتامبر۲۰۱۳ (۱۶شهریور۹۲)
سرکار خانم بت جونز
من نامه شما و پیام وزیر جان کری را دریافت کردم و از زحمات شما و ایشان و اشتیاقتان برای حفظ جانها در اشرف بسیار سپاسگزارم. من نهایت تلاشم را برای هدف مشترکمان به عمل می آورم.
لطفا سفارش کنید که یک مسئول از سفارت آمریکا با آقای جورجی باستین در اسرع وقت به لیبرتی بروند و با رهبری کمپ و نماینده ساکنان و مشاوران حقوقی در مورد ترتیبات اجرایی گفتگو کنند.
اما من قبل از هرچیز میخواهم توجه شما را به اجرای هرچه سریعتر نیازهای مبرم امنیتی برای انتقال ساکنان اشرف به لیبرتی جلب کنم. بخصوص که میدانید با توجه به وضعیت سوریه، رژیم ایران به محض انتقال ساکنان اشرف به لیبرتی بر روی ادامه حملات به کمپ لیبرتی و ساکنان بی دفاع آن متمرکز میشود. در این رابطه مهمترین نکته، برگرداندن ۱۷۵۰۰ تی وال ۴متری و انتقال تجهیزات مبرم پزشکی از اشرف به لیبرتی و کلاهخودها و جلیقه های حفاظتی برای ۳۰۰۰ نفر ساکنان است. من توجه شما را جلب میکنم که آزمایش جدیت دولت عراق در حفظ جانها مقدمتاً موکول به اجرای این امر است که اگر موافق باشید، من ترجیح میدهم همین فردا قبل از انتقال بقیه ساکنان اشرف به لیبرتی، به هزینه ما انجام شود.
پس از اجرای این اقدامات کلیه ساکنان اشرف به لیبرتی خواهند رفت. آنها با خود متعلقات شخصی شان ازجمله اسناد داراییهای منقول و غیرمنقول اشرف، کتابها و کامپیوترها و پول و تجهیزات حفاظت شخصی و وسایل پزشکی و کلیه تجهیزات ارتباطی خود را خواهند برد.

بقیه درخواستهای مبرم ما که امیدوارم شما به کمک سفارت و سازمان ملل، همزمان برای اجرای آنها تلاش کنید بشرح زیر است :
۱-ترتیب دادن آزادی فوری هفت گروگان
۲-مستقر کردن یک واحد کلاه آبی و حضور تیم ناظران آمریکا در داخل کمپ لیبرتی در ۷ روز هفته و ۲۴ ساعت شبانه روز
۳-تأمین الزامات مبرم حفاظتی در لیبرتی توسط دولت عراق شامل نیازمندیهای مبرم برای دوجداره کردن سقف بنگالها طبق لیست نیازمندیها در ۱۸ژوئن۲۰۱۳ پس از سومین حمله موشکی که لیست آن ضمیمه است, شامل برگرداندن تی والها, برگرداندن۱۵۰ جان پناه ۲*۲ متر سیمانی باقیمانده از تعهد نخستین حمله موشکی در فوریه ۲۰۱۳ , حق سازندگی در لیبرتی و کیسه های شن به تعداد کافی و مورد نیاز ساکنان
۴- ما همچنانکه شما در نامهتان نوشته اید با ترتیبات فروش اموال منقول و غیرمنقول در اشرف موافقیم اما خواهشمندیم تحت نظارت سناتور توریسلی به عنوان نماینده قانونی ساکنان انجام شود. علاوه بر این ما میخواهیم لیست داراییها توسط دولت عراق و آمریکا و سازمان ملل و سناتور توریسلی امضا شوند. دولت عراق نباید از امروز برای فروش اموال منقول به تجار و خریداران عراقی محدودیت ایجاد کند زیرا ساکنان به پول آن برای هزینه های لیبرتی و باز اسکان نیاز دارند.
۵-ترتیبات اجرایی گردآوری اموال منقول در اشرف در یک مکان کوچک برای فروش باید در محل با گفتگو بین نماینده دولت عراق و نماینده ساکنان مورد توافق قرار گیرد. اما ساکنان اقلام و نیازمندیهای باقیمانده از ستونهای ۵ و ۶ و ۷ و ۸ با خود به لیبرتی خواهند برد . شامل ۱۷ تراک، مایملک شخصی، پنج ژنراتور برق، ۱۲ تانکر آب و فاضلاب و لیفتراک ها برای حمل اشیاء سنگین در لیبرتی.
بسیار محترمانه
مریم رجوی
رونوشت : آقای جورجی باستین رئیس بالفعل هیات مساعدت ملل متحد در عراق

***

نامه معاون وزیر خارجه آمریکا در امور خاور نزدیک به مریم رجوی
شنبه، ۱۶ شهریور ۱۳۹۲

وزرات خارجه ایالات متحد آمریکا
معاون وزیر خارجه در امور خاور نزدیک
واشنگتن
۶ سپتامبر ۲۰۱۳
خانم رجوی عزیز
من این نامه را از جانب وزیر خارجه کری در رابطه با وضعیت فعلی در کمپ اشرف در عراق می نویسم.
ایالات متحده آمریکا، به شدیدترین شکل ممکن حمله ای که در روز ۱ سپتامبر در اشرف رخ داد را محکوم نموده و تسلیت خود را به دوستان و خانواده های قربانیان ابراز میدارد. ما از یونامی و تلاشهای آن برای انجام یک تحقیقات حقیقتیاب در مورد این واقعه دردناک و مستند کردن آنچه رخ داده است حمایت میکنیم. ما به دولت عراق فراخوان داده ایم که بطور کامل از این تلاشها حمایت کند. ما در مورد اینکه مرتکبین این عمل بربریت در مقابل قانون قرار بگیرند و هر آنچه ممکن است برای یافتن مفقودین انجام شود اصرار داریم.
در این رابطه ما به اطلاعیه های صادره آزاردهنده توسط سپاه پاسداران ایران که این حمله را مورد ستایش قرار داده اند توجه کرده و از دولت ایران میخواهیم که از تمام نفوذ خود بر گروههایی که ممکن است مفقودین را در دست داشته باشند برای تضمین آزادی بلادرنگ آنها استفاده کند. علاوه بر این ما از دولت عراق میخواهیم که تحقیقات کاملی صورت داده و به یافتن مفقودین کمک نماید.
در رابطه با وضعیت عاجل در اشرف، ما از شما مصرانه خواهان پذیرش طرح هیأت مساعدت ملل متحد در عراق هستیم تا باقیمانده ساکنان اشرف بطور سلامت و بدون تاخیر تحت نظارت سازمان ملل و در اتوبوسهای زرهی سازمان ملل در اسرع وقت منتقل شوند. این برای سلامت بازماندگان ضروری است که آنها این طرح را بپذیرند و با جابجایی در اسرع وقت موافقت کنند زیرا این یک موضوع حیاتی و مبرم است.
اگر شما با این رویکرد موافقت نمایید، سازمان ملل به فراهم کردن حفاظت از اموال در اشرف از طریق بکارگیری یک شرکت نگهداری مورد اعتماد محلی کمک خواهد کرد. سفارت آمریکا تمامی توان خود را برای حمایت از این تلاشها بکار خواهد بست.
ما نهایتا با توافق دولت عراق با یونامی برای نصب تی وال های بزرگ، طبق طرح امنیتی یونامی و همچنین اقدامات حفاظتی افزوده دیگر را مدنظر داریم. این اقدامات همزمان با انتقال با امنیت و سلامت از اشرف تحت نظارت یونامی انجام میگیرد و ما حداکثر کاری را که می توانیم بکنیم در این پروسه بعمل خواهیم آورد.
ما همچنین تلاش های خود برای یافتن محل های امن و ایمن در خارج از عراق را تشدید خواهیم کرد. وزارت خارجه یک مقام ارشد برای نظارت بر همین پروسه به طور تمام وقت برگزیده است.
در اسرع وقت ما پذیرش کامل شما را از پروسه یونامی در اسرع وقت درخواست میکنیم تا به هدف مشترکمان برای حفاظت از جان باقیماندگان اشرف نائل شویم و از عزیمت سالم و به موقع آنان از عراق اطمینان حاصل کنیم .
ارادتمند بت جونز
رونوشت: جرجی باستین جانشین رئیس یونامی

منبع؛سایت مریم رجوی

 

 

AriaNews
AriaNewshttps://aria.ariairan.com/
اخبار اجتماعی، فرهنگی، ورزشی، اقتصادی، علمی از سراسر جهان در Aria News | آریا نیوز
آخرین خبرها
اخبار مرتبط